Damian Nowacki wypożyczony do Warty Sieradz

Drużyna

Damian Nowacki wypożyczony do Warty Sieradz

04.02.2018

04.02.2018

Damian Nowacki został wypożyczony na 1,5 roku do Warty Sieradz. To kolejny po Janie Sobocińskim wychowanek ŁKS-u, który ma rozwijać się i zbierać doświadczenie w III-lidze.

W rundzie jesiennej młody pomocnik zagrał w pięciu spotkaniach (z Gryfem Wejherowo, Radomiakiem Radom, Garbarnią Kraków, Siarką Tarnobrzeg i Rozwojem Katowice), za każdym razem wchodząc na boisko z ławki rezerwowych.

Łącznie w barwach ŁKS-u Damian rozegrał 30 meczów na poziomie drugiej i trzeciej ligi, strzelając jedną bramkę w meczu Pucharu Polski z Górnikiem Łęczyca (0:2) oraz asystując kolegom sześć razy.

Wypożyczenie do Warty Sieradz ma być szansą dla 19-latka na zebranie cennego doświadczenia: „Chcemy, aby drugi zawodnik po Janku Sobocińskim zbierał szlify w postaci regularnej gry w innym klubie. Damian został wypożyczony na 1.5 roku, jednak w każdym okienku transferowym mamy „furtkę”, by skrócić wypożyczenie. Byłoby świetnie, gdyby dzięki, miedzy innymi Damianowi, zespół Warty osiągnął swój cel w tym sezonie, a Damian wrócił do nas mocniejszy za 5 miesięcy. Czy tak się stanie, czas pokaże.” – stwierdził Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy ŁKS-u.

Warta Sieradz zajmuje obecnie 16. miejsce w III lidze (grupa I). Wiosną sieradzanie będą walczyć o utrzymanie i trzymamy mocno kciuki, aby wraz z Damianem udało się ten cel zrealizować.