Antoni Młynarczyk 2027!

Drużyna

Antoni Młynarczyk 2027!

03.05.2024

03.05.2024

ŁKS zdecydował się na przedłużenie umowy z Antonim Młynarczykiem. Kontrakt utalentowanego skrzydłowego, który w tym sezonie w samej tylko PKO BP Ekstraklasie wystąpił w trzynastu meczach, obowiązuje do końca czerwca 2027 roku.

Antoni Młynarczyk urodził się w 2005 roku w Łasku, swoją przygodę z futbolem rozpoczął w klubie L.U.K.S „Grabia” Kolumna, potem był SPN Diament Zduńska Wola, gdzie trenował pod okiem trenera Marcina Matysiaka, a w końcu Akademia ŁKS. Dwa lata temu skrzydłowy należał do wyróżniających się zawodników występującej w Centralnej Lidze Juniorów drużyny  do lat 17; w zeszłym sezonie – ŁKS III Łódź na poziomie klasy okręgowej, a na początku bieżących rozgrywek – drugoligowej drużyny rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego.

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Dobra postawa w meczach ligowych ŁKS II Łódź (łącznie 14 spotkań, 1 gol) i sumienna praca na treningach zaowocowała awansem do pierwszego zespołu, w której też – już na boiskach PKO BP Ekstraklasy – popularny „Młynek” zdążył zaakcentować swoją obecność. Szybki, przebojowy, do tego operujący zarówno lewą, jak i prawą nogą, boczny pomocnik rozegrał 13 meczów w piłkarskiej elicie, zdobył gola w wyjazdowym spotkaniu z Pogonią Szczecin i zanotował asystę w wygranym przez ŁKS starciu z Puszczą Niepołomice.

– Chcemy budować drużynę na młodych, perspektywicznych zawodnikach, a Antek swoją postawą pokazał, że tego typu piłkarzem właśnie jest – powiedział wiceprezes ŁKS-u Robert Graf. Umowa Łódzkiego Klubu Sportowego z Antonim Młynarczykiem, który akurat w piątek obchodzi 19. urodziny, została przedłużona do końca czerwca 2027 roku.