9 powodów, dla których warto poznać bliżej naszego sponsora – firmę Columbus Energy

19 / 04 / 2021

Sponsoring klubu piłkarskiego to twardy orzech do zgryzienia dla wielu firm – szczególnie w derbowym mieście, gdzie od lat zawzięcie rywalizują ze sobą dwie drużyny. A co, jeśli firma postanowi sponsorować oba kluby jednocześnie? Brzmi jak szaleństwo? W takim razie poznajcie Columbus – firmę, która nie boi się odważnych decyzji! Przed Wami 9 powodów, dla których warto przyjrzeć się jej bliżej.

Powód 1: bo Columbus nie boi się wyzwań

Dowodem na to może być jednoczesne wsparcie łódzkich, rywalizujących ze sobą klubów. Ale to nie wszystko! Columbus staje naprzeciw wyzwań, które czekają polską energetykę – takich jak rozwój odnawialnych źródeł energii, ograniczenie szkodliwej emisji i rezygnacja z energetyki konwencjonalnej. Columbus jako jedna z pierwszych firm na rynku dostrzegła potencjał branży OZE i postawiła na fotowoltaikę. Efektem jej pracy jest już ponad 33 tys. instalacji fotowoltaicznych w całym kraju. Tysiące rodzin korzysta z czystej energii pochodzącej z instalacji od Columbus, a liczba ta dynamicznie rośnie. W ten sposób firma wypracowała sobie status najczęściej wybieranego dostawcy ekologicznych rozwiązań dla domów w Polsce.

Powód 2: bo Columbus wspiera sport w całej Polsce

Wsparcie łódzkich, derbowych drużyn to nie jedyne sportowe zaangażowanie tej firmy w dziedzinie sportu. Columbus zaprasza do swojego programu partnerskiego wszystkie kluby – niezależnie od ich dyscypliny! Nie jest ważne, czy to piłka nożna, siatkówka czy pływanie synchroniczne. Zespół, który będzie jego uczestnikiem, otrzyma prowizję w zamian za skuteczne polecenie skorzystania z usług Columbus swoim kibicom lub partnerom biznesowym. Kwota, która trafi na konto klubu, to 5% wartości instalacji fotowoltaicznych zakupionych przez kibiców lub 3% wartości instalacji zakupionych przez partnerów biznesowych. Nie ma limitów! Im więcej instalacji powstanie w ramach programu, tym więcej pieniędzy otrzyma drużyna. Szczegóły na wspierajswojklub.pl.

Powód 3: bo prąd drożeje i będzie drożeć

Standardowy rachunek za energię elektryczną wzrósł średnio o 10% w stosunku do poprzedniego roku. W ciągu dekady, według prognoz, zdrożeje o 110%. Energia produkowana przez elektrownie węglowe staje się coraz droższa, ponieważ musimy dopłacać do niej za koszt emisji dwutlenku węgla. Czy można się uwolnić od galopujących cen prądu? Tak – fotowoltaika jest tego najlepszym przykładem. Energia ze słońca jest darmowa i wolna od szkodliwych i kosztownych emisji.

Powód 4: bo nie musisz mieszkać w domu jednorodzinnym, by skorzystać z fotowoltaiki

Wiele osób uważa, że panele fotowoltaiczne to rozwiązanie wyłącznie dla osób mieszkających w domach jednorodzinnych. To jednak nieprawda! Panele można zainstalować również na dachach bloków, a wspólnoty mieszkaniowe coraz chętniej z tego korzystają. Wyprodukowana w ten sposób energia może być wykorzystana do oświetlenia klatek schodowych, parkingów, a także zasilenia pracy wind czy wentylacji. Tym samym czynsz mieszkańców jest o wiele niższy.

Powód 5: bo warto dzielić się dobrą energią!

Czy energia będzie walutą przyszłości? Już niebawem, w ramach usługi „Prąd jak powietrze”, klienci Columbus zyskają możliwość przekazywania innym energii wyprodukowanej we własnej instalacji fotowoltaicznej! Tokenizacja wytworzonej energii – za pomocą technologii blockchain – umożliwi przekazywanie i odbieranie jej w dowolnym miejscu przy pomocy aplikacji w smartfonie. Masz instalację w Łodzi? Będziesz mógł podarować trochę dobrej energii znajomym z Chorzowa czy Torunia! Będziesz mógł także w ten sposób wesprzeć potrzebujących.

Powód 6: bo elektromobilność to przyszłość!

Jeśli nawet teraz nie bierzesz pod uwagę zakupu samochodu elektrycznego, to z pewnością będziesz się nad tym zastanawiać w niedalekiej przyszłości. Ładowanie „elektryka” w domu energią pochodzącą z instalacji fotowoltaicznej (o dobrze dobranej mocy) może być dla Ciebie zupełnie darmowe! Co więcej: dzięki tokenizacji już niedługo naładujesz swój samochód zgromadzoną przez Ciebie energią ze słońca we wszystkich ładowarkach sieci Nexity, która oferuje ponad 100 000 stacji ładowania w Europie. Brzmi dobrze? Pamiętaj też o tym, że „elektryki” mogą korzystać z możliwości poruszania się po buspasach czy darmowego parkowania.

Powód 7: bo Columbus to nie tylko fotowoltaika!

Columbus to także pompy ciepła, magazyny energii czy ładowarki do samochodów elektrycznych. W ramach swoich usług sponsor ŁKS-u oferuje kompleksową opiekę nad klientem, czyli Columbus Care oraz 15-letnią Gwarancję Totalną. To nie wszystko: firma wprowadza również bilansowanie 1:1 wraz z możliwością tokenizacji energii! Dzięki firmom Columbus i Archeton będziesz miał wkrótce możliwość zakupu projektu budynku w pełni samowystarczalnego energetycznie.

Powód 8: bo Columbus to firma, w której warto pracować!

Columbus zatrudnia już ponad 3000 osób w całej Polsce, a to zdecydowanie nie koniec. Firma dba o swoich pracowników na różnych płaszczyznach: poprzez edukację, przyjazne środowisko pracy, opiekę medyczną, a także różnego rodzaju inicjatywy wewnętrzne, które mają na celu integrację i wzajemnie wsparcie. Szukasz pracy? Sprawdź oferty Columbus!

Powód 9: bo ekologia jest ważna!

Klienci Columbus dzięki produktom tej firmy zmniejszyli ślad węglowy o 184 ton CO2! To jednak nie wszystko – sponsor ŁKS-u inwestuje również we własne farmy fotowoltaiczne, które również wyprodukują mnóstwo czystej, ekologicznej energii. Od 2019 roku Columbus jest też partnerem Fundacji Carbon Footprint, która działa na rzecz budowania świadomości społecznej poprzez liczne projekty edukacyjne.