Drużyna

6 dni do meczu z Legią

04.12.2023

04.12.2023

6 dni do meczu z Legią

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

W najbliższą niedzielę piłkarze ŁKS-u rozegrają jeden z najbardziej prestiżowych meczów w 2023 roku. Przygotowania do starcia z Legią Warszawa ruszyły pełną parą.

Obfite opady śniegu sprawiły, że w ubiegłą sobotę ełkaesiacy nie mogli zmierzyć się ze Stalą w Mielcu (wkrótce organizator rozgrywek w porozumieniu z klubami powinien poinformować o nowym terminie rozegrania tego spotkania), więc teraz wszystkie siły możemy rzucić już na zbliżający się wielkimi krokami mecz 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Legią Warszawa, którym zainaugurujemy rundę rewanżową.

– Jesteśmy w takiej sytuacji, że nie wypada nam mówić o pogodzie. Jesteśmy gotowi na grę w każdych warunkach i o każdej porze. Decyzję o przełożeniu meczu ze Stalą Mielec oczywiście przyjęliśmy ze zrozumieniem i szacunkiem, bo też uważam, że zdrowie najważniejsze. Czy wpłynie to na przygotowania do meczu z Legią? Na pewno będziemy musieli przeorganizować mikrocykl, ale nie jest to wielki problem, bo zmiany są częścią tego sportu – powiedział trener Piotr Stokowiec.

W tym tygodniu ełkaesiacy będą trenować codziennie na boisku Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej. Większych tych zajęć będzie miała charakter zespołowy, ale w planie jest też trening indywidualny. Poza tym sztab szkoleniowy zorganizuje odprawę, a w niedzielę o godz. 15 zmierzymy się na stadionie Króla z wicemistrzem Polski, który w ubiegły weekend wygrał 3:0 wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Lubin.

Na bilety.lkslodz.pl trwa sprzedaż biletów online na mecz z Legią Warszawa. W czwartek ruszy sprzedaż w kasach stacjonarnych znajdujących się od strony al. Unii. Więcej o biletach na mecz ŁKS – Legia TUTAJ.