Raport z występów kadrowiczów

16.10.2024

16.10.2024

Łukasz Grochala | Cyfrasport

Aż jedenaście występów zaliczyli ostatnio piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego w meczach reprezentacji narodowych różnych kategorii wiekowych, a do tego dwukrotnie wpisali się na listę strzelców. Czas na raport z występów kadrowiczów.

Kolejne dwa mecze w pełnym wymiarze czasowym w pierwszej reprezentacji Litwy zaliczył Artemijus Tutyškinas, który wystąpił w spotkaniach Ligi Narodów UEFA z Kosowem (1:2) i Rumunią (1:2). Defensor ŁKS-u, na co dzień podopieczny trenera Jakuba Dziółki, ma już na koncie pięć meczów z rzędu w reprezentacji Litwy rozpoczętych w wyjściowym składzie.

Udany debiut, choć w przegranym 1:3 spotkaniu z rówieśnikami z Niemiec zaliczył w młodzieżowej reprezentacji Polski U-20 Antoni Młynarczyk. Świetnie spisujący się w tym sezonie ełkaesiak zdobył jedynego gola dla biało-czerwonych w meczu rozegranym w ramach Elite League, a i pojawił się na boisku także we wtorkowym, wygranym przez biało-czerwonych starciu z Turcją (4:2). Wśród powołanych przez selekcjonera Miłosza Stępińskiego na zgrupowanie tej drużyny znalazł się też Aleksander Bobek.

Reprezentacja do lat 18 rozegrała towarzyski dwumecz ze Szwajcarią (0:1 i 3:2). W oby tych spotkaniach wystąpili Aleksander Iwańczyk i Mateusz Książek (też debiutant!), a w tym wygranym poza pomocnikiem i lewym defensorem na murawie zaprezentował się jeszcze jeden podopieczny trenera Konrada Geregi z drugoligowych rezerw ŁKS-u – obrońca Krzysztof Fałowski. Dodajmy, że Mateusz Książek w rewanżowym spotkaniu z Helwetami wpisał się na listę strzelców, jak się potem okazało zdobywając zwycięskiego gola.

Przed reprezentacją Polski do lat 15 jeszcze dwa spotkania (w czwartek z Łotwą, a w niedzielę z Luksemburgiem), więc na razie wspomnijmy jedynie, że Aleksander Michałowski i Tymon Stępniewski (nasi kadrowicze z drużyny Akademii ŁKS występującej w Centralnej Lidze Juniorów i prowadzonej przez trenerów Kacpra Modrzejewskiego i Daniela Figę) zadebiutowali w kadrze w wygranym we wtorek 7:1 spotkaniu z Czarnogórą. Z kolei Aleksander Ufniarz i Franciszek Wojciechowski z drużyny do lat 14 przebywają na Jesiennej Akademii Młodych Orłów.

Występy ełkaesiaków w kadrach

• Artemijus Tutyškinas: Litwa – Kosowo 1:2 (90 minut) i Litwa – Rumunia 1:2 (60 minut)
  • Antoni Młynarczyk: Niemcy U-20 – Polska U-20 3:1 (45 minut | 1 gol) i Polska U-20 – Turcja U-20 4:2 (34 minuty)
  • Aleksander Bobek: Niemcy U-20 – Polska U-20 3:1 (rezerwa) i Polska U-20 – Turcja U-20 4:2 (rezerwa)
  • Krzysztof Fałowski: Szwajcaria U-18 – Polska U-18 1:0 (rezerwa) i Szwajcaria U-18 – Polska U-18 2:3 (90 minut)
  • Aleksander Iwańczyk: Szwajcaria U-18 – Polska U-18 1:0 (55 minut) i Szwajcaria U-18 – Polska U-18 2:3 (45 minut),
  • Mateusz Książek: Szwajcaria U-18 – Polska U-18 1:0 (2 minuty) i Szwajcaria U-18 – Polska U-18 2:3 (35 minut | 1 gol)
  • Aleksander Michałowski: Polska U-15 – Czarnogóra U-15 7:1 (90 minut) i Polska U15 – Łotwa U-15 (17.10), Polska U-15 – Luksemburg U-15 (20.10)
  • Tymon Stępniewski: Polska U-15 – Czarnogóra U-15 7:1 (22 minuty) i Polska U15 – Łotwa U-15 (17.10), Polska U-15 – Luksemburg U-15 (20.10)