Gra Akademia ŁKS (7-8 listopada)

Gra Akademia ŁKS (7-8 listopada)

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Zbliżamy się do finiszu młodzieżowych rozgrywek. Dla Akademii ŁKS najbliższy weekend będzie przedostatnim, w trakcie którego młodzi zawodnicy powalczą o punkty. W sumie ełkaesiacy rozegrają aż 16 spotkań!

Jako pierwsi w sobotę już o godz. 10 na boisku przy ul. Minerskiej pojawią się piłkarze ŁKS III, którzy w rozgrywkach juniorskich zmierzą się z AP Andrespolią. Po tym meczu zawodnicy Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego udadzą się na boisko w Parku na Zdrowiu, gdzie zagrają ostatni mecz tej rundy w łódzkiej A klasie. Ich przeciwnikiem będzie drugi w tabeli Kolejarz Łódź, więc zwycięzca tego meczu zostanie „mistrzem jesieni” i spędzi zimę na fotelu lidera.

Tego samego dnia, o godz. 11 swój mecz rozpoczną czwartoligowe rezerwy. Podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera zmierzą się z Jutrzenką Warta, która obecnie zajmuje 14. miejsce w tabeli IV ligi. Więcej o tym meczu możecie przeczytać TUTAJ.

O godz. 10 rozpoczną się także trzy wyjazdowe mecze młodszych zespołów. Rocznik 2004, a więc zespół ŁKS U17 rozegra kluczowy dla układu tabeli mecz z AKS SMS-em Łódź (ewentualne zwycięstwo niezwykle zbliżałoby drużynę Romualda Solarka i Jakuba Wróblewskiego do udziału w barażach o Centralną Ligę Juniorów).

Na boisku AKS SMS zagrają także podopieczni Jarosława Byczkowskiego, czyli jedna z drużyn najmłodszego rocznika Akademii ŁKS (2012). Ich rówieśnicy prowadzeni w tym czasie przez Adama Gołaszewskiego pojadą z kolei do Konstantynowa na mecz z KAS-em.

ŁKS Łódź U15 (rocznik 2006) uda się do Tomaszowa Mazowieckiego. Podopieczni Radosława Bieniasa i Daniela Figi zagrają tam z miejscową Lechią (początek o godz. 11).

Ciekawy mecz czeka nas także w sobotę na CHKS-ie. Od godz. 14 ełkaesiacy z rocznika 2005 powalczą o punkty z PSV Łódź. Stawką tego spotkania będzie podium w tabeli rozgrywek juniora młodszego.

Jedynym naszym zespołem, który na murawie pojawi się w sobotnie popołudnie będzie ten prowadzony przez Marcina Krasnopolskiego. Rocznik 2010 na boisku AZS-u przy ul. Styrskiej zagra z Akademią Piłkarską 81.

W niedzielę drużyny Akademii rozegrają tylko dwa mecze. ŁKS U13 prowadzony przez Kacpra Modrzejewskiego, Bartosza Krymarysa i Oktawiana Maliszewskiego pojedzie do Aleksandrowa na spotkanie z Sokołem, natomiast ich o rok młodsi koledzy z rocznika 2009, szkoleni przez Michała Zientarskiego, zagrają w Kutnie. Przeciwnikiem ełkaesiaków będzie Salos Róża.

Autor: Mateusz Żegota