Utalentowany bramkarz na dłużej w zespole „Rycerzy Wiosny”

04.11.2020

Utalentowany bramkarz na dłużej w zespole „Rycerzy Wiosny”

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Dawid Arndt podpisał nową umowę z Łódzkim Klubem Sportowym. Będzie ona obowiązywała do 30 czerwca 2024 roku, czyli o dwa lata dłużej od dotychczasowej.

19-letni golkiper trafił do ŁKS-u z Mazovii Tomaszów Mazowiecki przed sezonem 2017/18. Początkowo zbierał szlify w drugiej drużynie, ale już po kilku miesiącach rozpoczął treningi w pierwszym zespole. Dobre występy podczas gier kontrolnych w okresach przygotowawczych oraz codzienna postawa na treningach sprawiły, że jego nazwisko coraz częściej pojawiało się w kadrze meczowej. Pod koniec poprzedniego sezonu Arndt dostał szansę debiutu na boiskach PKO Ekstraklasy i choć ostatecznie nie uchronił ŁKS-u od porażek z Wisłą Płock (0:2) i Koroną Kielce (0:2), to za swoje występy zebrał dużo pozytywnych opinii. W bieżących rozgrywkach mierzący 187 cm wzrostu zawodnik zagrał do tej pory już dwa mecze i przyczynił się do dwóch wygranych – w lidze z Resovią (2:1) i w Pucharze Polski z Unią Janikowo (2:0).

– Dawid to bramkarz z ogromnym potencjałem, co pokazuje na każdym treningu. W ostatnim czasie zrobił nie tylko duży postęp pod względem technicznym, ale i mentalnym. Przede wszystkim zrozumiał, w jakim jest klubie i jaka w związku z tym otwiera się przed nim szansa. Możliwości Dawida mogliśmy obserwować choćby podczas niedawnego spotkania ligowego z Resovią oraz pucharowego z Unią Janikowo. Jeżeli dalej będzie on tak pracował, to niewykluczone, iż wkrótce znów zobaczymy go w akcji – podkreśla Jacek Janowski, trener bramkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego.

Dawid, gratulujemy nowej umowy i życzymy jak najwięcej meczów z czystym kontem w biało-czerwono-białych barwach!