Podsumowanie weekendu z Akademią ŁKS (30-31 października)

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Piłkarze Akademii ŁKS, podobnie jak ich starsi koledzy z pierwszej drużyny, nie próżnowali w weekend. Ełkaesiacy rozegrali w sumie sześć meczów o stawkę.

W piątek jako pierwsi na boisku pod balonem pojawili się zawodnicy z najmłodszego rocznika, trenowani przez Jarosława Byczkowskiego i Adama Gołaszewskiego. Po zaciętym meczu młodzi ełkaesiacy musieli uznać wyższość swoich rówieśników z Boruty Zgierz. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 10:8 dla przyjezdnych.

Zawodnicy z rocznika 2012 rozegrali w piątek jeszcze jeden mecz. Spotkanie z Łódzką Akademią Futbolu również należało do wyrównanych, ale tym razem to ŁKS U9 okazał się lepszy, zwyciężając 10:6.

Wyjątkowo, bo na boisku hybrydowym swój mecz rozegrał zespół z rocznika 2005. ŁKS U16 prowadzony przez Jakuba Wróblewskiego i Romualda Solarka rozbił Pelikana Łowicz aż 17:0. Pierwszoplanowymi postaciami w łódzkiej drużynie byli Kacper Popławski i Jan Łabędzki, którzy mieli udział w dwunastu akcjach bramkowych.

W sobotę zespół z rocznika 2010, prowadzony przez Marcina Krasnopolskiego i Jakuba Drzewieckiego, rozegrał dwumecz z rówieśnikami z GKS Bełchatów.

Podopieczni Kacpra Modrzejewskiego, Bartosza Krymarysa i Oktawiana Maliszewskiego (ŁKS U13) pojechał na wyjazdowy mecz do Rawy Mazowieckiej. Ełkaesiacy po bardzo wyrównanym meczu zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrali z Mazovią 2:0.

W sobotnie popołudnie, gdy pierwsza drużyna ŁKS-u rywalizowała w Pucharze Polski z Unią Janikowo, rezerwy łodzian w meczu na szczycie zmierzyły się z Borutą Zgierz. Bez posiłków z drużyny pierwszoligowej, podopiecznym Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera udało się wywieźć punkt (1:1) z ciężkiego terenu w Zgierzu, dzięki czemu łodzianie pozostali na fotelu lidera IV ligi. Relację z tego meczu możecie przeczytać  TUTAJ.

Porażkę na łodziance z Widzewem ponieśli natomiast juniorzy starsi (ŁKS III). Mimo optycznej przewagi w pierwszej połowie, podopiecznym Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego nie udało się zdobyć bramki. W drugiej połowie widzewiacy podkręcili tempo i ostatecznie wygrali 3:0.

Weekendowe mecze Akademii ŁKS

• IV Liga: Boruta Zgierz – ŁKS II Łódź 1:1
  • Bramki: 1:0 Oleksy Najdyszak (25), 1:1 Oskar Koprowski (55)
  • Skład ŁKS II: Tomasz Kucharski – Aleksander Ślęzak, Mieszko Lorenc, Oskar Koprowski, Tadej Vidmajer – Michał Karlikowski, Jakub Piela, Artur Sójka (77, Piotr Tazbir), Adrian Czypicki, Dariusz Gmosiński – Dawid Lebkuchen (85, Tomasz Górecki). Trenerzy: Marcin Matysiak, Paweł Drechsler.
  • 2002/2003: RTS Widzew – ŁKS Łódź U18 3:0
  • Skład wyjściowy: Łyskawka (46′ Stanny) – Majchrzak, Niedźwiecki, Stachurski (82′ Janik), Gołdyn – Żak (68′ Zborowski), Juraś (82′ Wąsowski), Kościuk, Suchecki (58′ Grzejdziak) – Bargiel (79′ Tomaszewski), Mordasiewicz (46′ Włodarczyk). Trenerzy: Radosław Pęciak, Michał Zientarski.
  • 2005: ŁKS Łódź U16 – Pelikan Łowicz 17:0
  • Skład wyjściowy: Stanny – Żyłka, Czerwiński, Tomaszewski, Greber – Kajszczak (4 gole), Łabędzki (4 gole), Mielczarek, Młynarczyk, Malec (1 gol) – Popławski (4 gole). Grali także: Król – Chrzanowski, Kamiński, J. Wojciechowski (1 gol), Szumski (1 gol), Theodoridis (2 gole). Trenerzy: Jakub Wróblewski, Romuald Solarek.
  • 2008: Mazovia Rawa Mazowiecka – ŁKS Łódź U13 0:2
  • Skład wyjściowy: Wiklak – Durasik, Rusiecki, Szefel, Kuprianis, Kaczmarek, Olejniczak (2 gole), Żyłka, Milczarek. Grali także: Kowalczyk, Laszczyk, Lesiak, Rezner. Trenerzy: Kacper Modrzejewski, Bartosz Krymarys, Oktawian Maliszewski.
  • 2012: ŁKS Łódź U9 – Łódzka Akademia Futbolu 10:6
  • Skład wyjściowy: Ciemieniewski (2 gole) – Fiks (1 gol), Porębski (2 gole), Lindner, Rydzewski (2 gole). Grali także: Aluda (1 gol), Domagalski, Jakubowski (2 gole). Trenerzy Jarosław Byczkowski i Adam Gołaszewski.
  • 2012: ŁKS Łódź U9 – Boruta Zgierz 8:10
  • Skład wyjściowy: Dębowski – Śnitko, Szczepaniak, Jakubowski, Temel (3 gole), Woźniak (2 gole), Awęcki. Grali także: Pióro, Szpruch (1 gol), Martela (1 gol), Heckert (1 gol). Trenerzy: Adam Gołaszewski, Jarosław Byczkowski.

Autor: Mateusz Żegota