Akademia

Zwycięski marsz trwa! Orzeł Nieborów – ŁKS II Łódź 2:3

03.10.2020

03.10.2020

W 12. kolejce IV ligi młodzi piłkarze reprezentujący ŁKS II Łódź wygrali z Orłem Nieborów 3:2. Zwycięstwo łodzianom w doliczonym czasie gry zapewnili Artur Sójka i Oskar Koprowski. To już jedenaste zwycięstwo rezerw w obecnym sezonie.

Lider IV ligi przyjechał na boisko drużyny, która od blisko miesiąca nie zaznała smaku zwycięstwa, jednak na swojej murawie potrafi być groźna. Nie inaczej było w sobotnim starciu. Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana, lecz to ełkaesiacy jako pierwsi zadali cios za sprawą Jakuba Romanowicza, który okazał się pewnym egzekutorem „jedenastki”.

Radość ełkaesiaków z prowadzenia nie trwała jednak długo. Dwie minuty po wznowieniu gry obrońcy ŁKS-u popełnili błąd we własnym polu karnym, po którym sędzia był zmuszony wskazać na „wapno”, a do piłki podszedł Bartosz Placek. Były piłkarz ŁKS-u z zimną krwią wykorzystał rzut karny i na przerwę piłkarze obu drużyn schodzili przy wyniku 1:1.

W drugiej połowie gra się trochę zaostrzyła, czego efektem były żółte kartki, które obejrzeli Aleksander Ślęzak i Mieszko Lorenc. Jednak nie był to koniec naszych kłopotów. W 88. minucie niespodziewanie gospodarze objęli prowadzenie, a kibice z Nieborowa zaczęli świętować. Na ich nieszczęście rezerwy ŁKS-u, wychowane w duchu walki do ostatniego gwizdka, zaliczyły piorunującą końcówkę.

Do wyrównania w pierwszej minucie doliczonego czasu gry doprowadził Artur Sójka, a gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, tuż przed ostatnim gwizdkiem łodzianie zadali decydujący cios za sprawą Oskara Koprowskiego. Obrońca rezerw przedłużył więc zwycięski marsz rezerw.

Rezerwy ŁKS-u nadal prowadzą w rozgrywkach IV ligi. Następne spotkanie podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera rozegrają w następną sobotę, a ich rywalem będą Zjednoczeni Stryków.

12. kolejka IV ligi / Orzeł Nieborów – ŁKS II Łódź 2:3 (1:1)

• Bramki dla ŁKS II: 0:1 Jakub Romanowicz (37 – kar.), 1:1 (39 – kar.), 2:1 (88), 2:2 Artur Sójka (90+1), 2:3 Oskar Koprowski (90+3)
  • Skład ŁKS II: Aleksander Bobek – Igor Grzejdziak (58, Mikołaj Lipień), Mieszko Lorenc, Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski – Michał Karlikowski (68, Adam Król), Artur Sójka, Piotr Tazbir, Tomasz Górecki (79, Adrian Czypicki), Jakub Romanowicz (79, Jakub Piela) – Dariusz Gmosiński (58, Dawid Lebkuchen). Trenerzy: Marcin Matysiak, Paweł Drechsler.

Autor: Mateusz Żegota