Gra Akademia ŁKS (11-12 września)

Gra Akademia ŁKS (11-12 września)

Mecze w środę, mecze w czwartek, mecze także w weekend. W najbliższych dniach drużyny Akademii ŁKS rozegrają kilkanaście spotkań. Już w piątek czwartoligowe rezerwy zmierzą się z Andrespolią.

Grali w tygodniu

Zanim zapowiemy weekendowe mecze naszych drużyn młodzieżowych i dwóch zespołów rezerw słowo o tym, co działo się w tygodniu. W środę wysokie zwycięstwo nad Iskrą Dobroń odniósł ŁKS U-9, z kolei zespół ŁKS U-13 pokonał 11:0 Mazovię z Rawy Mazowieckiej. Dziś (tj. w czwartek) na boisku nr 2 przy ul. Minerskiej w ramach rozgrywek I ligi wojewódzkiej juniorów ŁKS U-19 zmierzy się z Widzewem.

O dziewiąte z rzędu

Weekend z Akademią ŁKS rozpoczniemy od mocnego uderzenia. Już w piątek drużyna naszych rezerw zmierzy się na boisku przy ul. Minerskiej z Andrespolią Wiśniowa Góra. Lider czwartej ligi nie bierze w tym sezonie jeńców, wygrał osiem meczów i będzie faworytem w starciu z szesnastą w tabeli Andrespolią (osiem punktów w ośmiu meczach), które rozpocznie się o godz. 19.

Dopiero w niedzielę zobaczymy w akcji drugą drużynę naszych rezerw, która zagra na wyjeździe z Pionierem Baby. Podopieczni trenerów Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego po trzech kolejkach klasy A z kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli.

Od żaka do juniora

W sobotę już o godz. 9 drużyna ŁKS U-9 trenerów Adama Gołaszewskiego i Jarosława Byczkowskiego (którzy zapraszają też na wtorkowy nabór do Akademii ŁKS) rozegrają mecz z KAS Konstantynów, a o tej samej porze na boisko wybiegną chłopcy z zespołu trenera Kacpra Modrzejewskiego, Michała Zientarskiego i Bartosza Krymarysa (ŁKS U-12) i ich rywale z Łódzkiej Akademii Futbolu II. Dodajmy, że z tym samym rywalem zmierzy się w sobotę wspomniana wcześniej drużyna z rocznika 2012.

O godz. 10 na boisku nr 2 przy ul. Minerskiej spotkają juniorzy młodsi ŁKS (druga drużyna do lat 17) i AKS SMS Łódź. Godzinę później rozpocznie się rywalizacja drugiej drużyny ŁKS U-13 z KS PSV II Łódź. Z tym samym rywalem zagra zespół U-16 trenerów Romualda Solarka i Jakuba Wróblewskiego. W samo południe mecz z Pogonią Zduńska Wola rozpoczną zawodnicy z drużyny U-10 trenerów Bartłomieja Gajewskiego i Pawła Szymczyka, a formę drugiej drużyny tego rocznika popołudniu sprawdzą Zjednoczeni Stryków.

Co jeszcze nas czeka w sobotę? Grafik jak zwykle jest bardzo napięty. O godz. 12 ŁKS (U-12) zmierzy się na wyjeździe z Włókniarzem Konstantynów. O godz. 14.30 ŁKS (U-13) też w roli gości rozpocznie spotkanie z Widzewem II TMRF. Z Sokołem Aleksandrów zagrają (od godz. 13) podopieczni trenerów Jakuba Drzewieckiego i Marcina Krasnopolskiego z ŁKS U-11, a zespoły trenerów Radosława Bieniasa i Daniela Figi czeka tego samego dnia rywalizacja z Widokiem Skierniewice (ŁKS U-14) i Lechią Tomaszów Mazowiecki (ŁKS U-15).

Raport z weekendowych meczów Akademii ŁKS opublikujemy tradycyjnie w poniedziałek.

Zebrał: Remek Piotrowski