Kanonada na Minerskiej. ŁKS III Łódź wygrał 11:0!

05.09.2020

Kanonada na Minerskiej. ŁKS III Łódź wygrał 11:0!

fot. Lens Strong

Druga drużyna rezerw ŁKS-u również nie zwalnia tempa. W sobotę zespół złożony z młodych piłkarzy Akademii ŁKS rozgromił 11:0 Tęczę Janków i z kompletem punktów na koncie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli klasy A.

Szóste zwycięstwo w tym sezonie i trzecie w rozgrywkach klasy A odnieśli w sobotnie popołudnie podopieczni trenerów Radosława Pęciaka i Michał Zientarskiego. Tym razem ŁKS III Łódź odprawił z kwitkiem Tęczę Janków, dla której był to dopiero drugi mecz w tym sezonie, jako że w pierwszej kolejce zespół ten pauzował.

Wyjazdu do Łodzi zespół z Jankowa nie będzie z pewnością wspominał z rozrzewnieniem, bowiem druga drużyna ełkaesiackich rezerw aż jedenastokrotnie pokonała bramkarza przyjezdnych. Królem polowania został w sobotę Bartosz Bargiel. Klasa A, czy nie klasa A, zdobyć w meczu aż osiem goli to zawsze wielka sztuka, zwłaszcza że mówimy tutaj o młodym zawodniku.

Napastnik ŁKS-u trafiał do siatki nogą i głową; po stałych fragmentach gry, wskutek rozegrania piłki w ataku pozycyjnym, po akcjach prowadzonych skrzydłami i atakach zespołowych. Warto przy tym podać długą listę jego asystentów, na której pojawiły się nazwiska Łukasza Jakubiaka, Jakuba Piotrowskiego, Krystiana Gołdyna, Oskara Stachurskiego, Kacpra Korzeniewskiego i Jakuba Tomaszewskiego (ten ostatni również zdobył gola po szybkim kontrataku). Do siatki rywala trafił ponadto dwukrotnie Łukasz Włodarczyk.

– Dzisiejszy mecz od początku przebiegał pod nasze dyktando. Zagraliśmy dwie równe połowy, na co wskazuje wynik. Na specjalne wyróżnienie zasługuje oczywiście Bartosz Bargiel, autor aż ośmiu goli – powiedział po spotkaniu trener Radosław Pęciak, który drugą drużynę naszych rezerw prowadzi wraz z Michałem Zientarskim.

W następnej serii spotkań drugi zespół naszych rezerw zmierzy się na wyjeździe z Pionierem Baby. Mecz odbędzie się w niedzielę 13 września.

3 kolejka klasy A /  ŁKS III Łódź – Tęcza Janków 11:0 (5:0)

• Bramki: 1:0 Bartosz Bargiel (16), 2:0 Jakub Tomaszewski (19), 3:0 Bartosz Bargiel (20), 4:0 Bartosz Bargiel (26), 5:0 Łukasz Włodarczyk (28), 6:0 Bartosz Bargiel (57), 7:0 Bartosz Bargiel (60), 8:0 Łukasz Włodarczyk (65), 9:0 Bartosz Bargiel (81), 10:0 Bartosz Bargiel (85), 11:0 Bartosz Bargiel (87)
  • Skład ŁKS III Łódź: Tomasz Kucharski – Kacper Krus (60, Kacper Korzeniewski), Michał Niedźwiecki (60, Oskar Stachurski), Krystian Gołdyn (60, Mateusz Saar), Jakub Marchwicki (60, Oskar Zborowski), Łukasz Włodarczyk (85, Patryk Żak), Wiktor Kościuk (60, Marcin Juraś), Jakub Piotrowski, Łukasz Jakubiak, Bartosz Bargiel, Jakub Tomaszewski. Trenerzy: Michał Zientarski, Radosław Pęciak.