Gra Akademia ŁKS. Ciekawie nie tylko w meczach rezerw

04.09.2020

Szlagierowy pojedynek czwartoligowych rezerw z Orkanem Buczek to nie jedyne ciekawie zapowiadające się starcie z udziałem piłkarzy Akademii ŁKS. Nasze zespoły w najbliższy weekend rozegrają kilkanaście spotkań.

W Łęczyca, Rąbieniu, przy Minerskiej i na Łanowej

Kolejny weekend z Akademią rozpoczną już w piątek piłkarze ŁKS U-9. Zespół trenerów Adama Gołaszewskiego i Jarosława Byczkowskiego zainauguruje rozgrywki wyjazdowym meczem z FA Magic w Łęczycy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18, a trzydzieści minut później w Rąbieniu na boisku zameldują się zawodnicy z drugiej drużyny U-11.

Podopieczni trenerów Jakuba Drzewieckiego i Marcina Krasnopolskiego, którzy kilka dni temu rozpoczęli sezon od zwycięstwa 2:1 nad Termami Uniejów tym razem zmierzą się z miejscową Victorią. Następnego dnia pierwszy zespół tych samych szkoleniowców podejmie przy Minerskiej Łódzką Akademię Futbolu (początek o godz. 9.30). O godz. 11.30 z rówieśnikami z tego zespołu zagra na Orliku przy ul. Łanowej także ŁKS U-10 trenerów Bartłomieja Gajewskiego i Pawła Szymczyka, a o godz. 15 – ŁKS U-16 trenerów Romualda Solarka i Jakuba Wróblewskiego.

Znów derby

W sobotnie południe na boisku pod tzw. balonem zawodnicy ŁKS U-9 rozpoczną spotkanie ze Stalą Głowno, natomiast chłopcy z drużyny U-10 zmierzą się na tej samej murawie z LKS-em Rosanów (godz. 14.30). Nieco wcześniej (godz. 11) trzeci zespół Kacpra Modrzejewskiego, Michała Zientarskiego i Bartosza Krymarysa (U-12) zagra z Różycą, z kolei drugi zespół tego rocznika o godz. 14 z Włókniarzem II Zgierz.

Dodajmy, że w tygodniu wspomniana drużyna ŁKS U-12 pokonała PTC Pabianice (zespół dziewcząt). W ostatnim raporcie nie mogliśmy uwzględnić tego spotkania, więc tutaj nadrabiamy zaległości. W Pabianicach na boisku pojawili się: Antoni Gawlik, Hubert Dąbrowski, Bartosz Majda, Mateusz Lutosławski, Juliusz Rusin (1 gol), Jacek Jasiński (3 gole), Stanisław Dudziński (1 gol), Franciszek Matysiak, Aleksander Janutka (3 gole), Alan Rosiak (1 gol), Maciej Gajda (1 gol), Oliwier Lindner, Norbert Nowak, Miłosz Matusiak, Patryk Michalski (3 gole), Kamil Orlik (1 gol).

Bardzo ciekawie zapowiada się w sobotę także kolejne derbowe starcie. Formę zawodników ŁKS-u (U-17) trenerów Romualda Solarka i Jakuba Wróblewskiego na boisku przy ul. Kosynierów Gdyńskich sprawdzą widzewiacy. Wyjazd do Andrespola czeka drużynę U-15, którą prowadzą trenerzy Radosław Bienias i Daniel Figa. O godz. 16.30 piłkarze ŁKS II U-13 (trenerów Kacpra Modrzejewskiego, Bartosza Krymarysa i Oktawiana Maliszewskiego) rozpoczną mecz z FA Retkinia.

Szlagier czwartej ligi

W sobotę o godz. 17 niepokonane w tym sezonie rezerwy ŁKS-u w hitowym starciu czwartej ligi spróbują przedłużyć imponującą serię zwycięstw w wyjazdowej konfrontacji z Orkanem Buczek. Rywale także jeszcze w tych rozgrywkach nie znaleźli pogromcy, wygrali pięć z siedmiu spotkań i zajmują wysokie trzecie miejsce w tabeli z zaledwie czterema punktami straty do lidera z Łodzi.

Dwie godziny wcześniej na boisku przy ul. Minerskiej druga drużyna naszych rezerw, która również nie straciła dotąd w rozgrywkach klasy A nawet punktu (dwa mecze, dwa zwycięstwa), a w środę po wysokim zwycięstwie 4:0 nad Orłem Parzęczew awansowała do trzeciej rundy okręgowego Pucharu Polski, zmierzy się z Tęczą Janków.

Na deser

W niedzielę znów zobaczymy w akcji podopiecznych trenerów Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego. Juniorzy ŁKS o godz. 11 zmierzą się z Ceramiką w Opocznie, gdzie jak pamiętamy czwartoligowe rezerwy odniosły niedawno wysokie zwycięstwo.

Tego samego dnia i także o godz. 11 rozpocznie się spotkanie w Wieluniu, gdzie miejscowa drużyna zagra z zespołem ŁKS U-14. Zespół trampkarzy trenerów Radosława Bieniasa i Daniela Figi przed tygodniem odniósł prestiżowe zwycięstwo nad Widzewem (3:1), ciekawe więc jak zaprezentuje się w Wieluniu. W niedzielę czeka nas ponadto spotkanie ŁKS U-13 trenerów Kacpra Modrzejewskiego, Bartosza Krymarysa i Oktawiana Maliszewskiego z Włókniarzem Zelów.

Zebrał: Remek Piotrowski