Akademia

Weekend z Akademią (28-30 sierpnia)

31.08.2020

31.08.2020

Zwycięskie derby trampkarzy. Udana inauguracja młodzików. Grad goli w Zgierzu i dwie cenne wygrane rezerw. Zapraszamy na przegląd weekendowych wydarzeń z udziałem młodych piłkarzy Akademii ŁKS.

Wygrywali starsi, wygrywali młodzi

Piłkarski weekend z Akademią zainaugurowali w piątek piłkarze ŁKS U-13. Podopieczni trenerów Kacpra Modrzejewskiego, Bartosza Krymarysa i Oktawiana Maliszewskiego w 4. kolejce II Ligi Wojewódzkiej D1 pokonali 2:0 Pelikana Łowicz. Pierwszą bramkę dla młodzików ŁKS-u zdobył Tymon Kuprianis (asystował Fabian Olejniczak), a po podaniu Marcela Żyłki wynik spotkania ustalił Fabian Olejniczak.

• ŁKS U-13 – Pelikan Łowicz U-13 2:0
  • Skład ŁKS U-13: Jakub Wiklak, Adam Lesiak, Adam Benlabsir, Oskar Durasik, Tymon Kuprianis, Fabian Olejniczak, Dominik Kaczmarek, Bartosz Bugała, Marcel Żyłka. Rezerwowi: Franciszek Rezner, Kamil Raźniewski, Filip Rusiecki, Michał Wódka, Błażej Kowalczyk, Bartłomiej Milczarek.

Piątek okazał się więc niezwykle udany nie tylko dla starszych ełkaesiaków (pierwszoligowcy pokonali na inaugurację sezonu 4:0 Odrę Opole), ale i ich młodszych kolegów, bo poza pierwszym zespołem i wspomnianą drużyną U-13, trzy punkty zgarnęła tego dnia także druga drużyna naszych rezerw, która w 2. kolejce klasy A pokonała na wyjeździe 3:1 Husarię Rzgów. Więcej o tym spotkaniu TUTAJ.

Najmłodsi ełkaesiacy

W sobotę już o godz. 9 na tzw. boisku pod balonem zameldowali się młodzi piłkarze ŁKS U-9 i ich rywale z Jagiellonii Tuszyn. Zespół trenerów Adama Gołaszewskiego i Jarosława Byczkowskiego (którzy przy okazji zapraszają na wtorkowy nabór do Akademii ŁKS) wygrali bardzo wysoko, podobnie jak i prowadzeni przez tych samych szkoleniowców o rok młodsi koledzy (ŁKS U-8), którzy okazali się tego dnia wyraźnie lepsi od Stali Niewiadów (choć w meczu z ŁKS U-9 to Stal okazała się górą). Na dokładkę, już po południu, druga drużyna ŁKS U-9 pokonała dwukrotnie Mazura Radzymin.

Tego samego dnia rozgrywki ligowe zainaugurowała drużyna ŁKS U-11. Podopieczni trenerów Jakuba Drzewieckiego i sobotniego jubilata Marcina Krasnopolskiego pokonali Termy Uniejów 2:1, choć zwycięstwo nie przyszło gospodarzom łatwo.

– Nasz zespół przez cały mecz miał widoczną przewagę, lecz chłopcy długo nie potrafili wykończyć swoich akcji celnym strzałem i do przerwy remisowaliśmy z Termami 1:1 po golu Bartka Buczkowskiego – relacjonuje przebieg zawodów trener młodych ełkaesiaków. Nasi piłkarze po przerwie nadal atakowali i w końcu zostali za to wynagrodzeni zwycięskim trafieniem.

– W drugiej połowie pomimo nacisku od samego początku też nie mogliśmy strzelić gola. Bramkarz drużyny rywali „wyjmował” wszystko, co szło w światło bramki. Dopiero w samej końcówce celny strzał Franka Zgody dał nam zwycięstwo. Wygranym meczem chłopcy sprawili wszystkim radość oraz prezent urodzinowy trenerowi Marcinowi – dodał trener Jakub Drzewiecki.

• ŁKS U-11 – Termy Uniejów U-11 2:1
  • Skład ŁKS U-11: Olaf Kubiak (30, Tomasz Kasprzak) – Tymon Stępniewski, Olaf Zuchora, Bartosz Szymański (30, Kacper Drwal), Mateusz Jędrzejczyk (30, Adam Owczarek), Igor Augustyniak, Franciszek Zgoda (30, Kryspin Tomkowski), Igor Aleszczerikowski (30, Oskar Barylski), Bartłomiej Buczkowski (30, Szymon Rózga).

Emocjonujące derby

Wiele emocji przyniósł w sobotę derbowy pojedynek zespołu trampkarzy trenerów Radosława Bieniasa i Daniela Figi. Drużyna U-14 stoczyła z rówieśnikami z Widzewa bardzo zacięty pojedynek i choć w tym spotkaniu bardzo długo zanosiło się na podział punktów, w końcówce dwie składne akcje ełkaesiaków zapewniły gospodarzom zwycięstwo 3:1. Bramki dla ŁKS-u zdobyli Alan Siwek, Szymon Frankowski i Jakub Szubert.

• ŁKS U-14 – Widzew U-14 3:1
  • Skład ŁKS U-14: Patryk Szewczyk – Wojciech Karlikowski, Juliusz Kunat, Kacper Madejak, Kacper Miązek, Mikołaj Kwieciński, Wiktor Wojtczak, Jakub Szubert, Szymon Frankowski, Igor Król, Alan Siwek. Rezerwowi: Hubert Błoch, Victor Kabziński, Antoni Kilian, Adrian Kobus, Kacper Maćkowiak, Oliwier Szkudlarek, Kacper Urbańczyk.

Derbowy pojedynek z UKS SMS Łódź na swoją korzyść rozstrzygnęli także piłkarze z drużyny U-15 prowadzeni przez tych samych szkoleniowców. Już w 4. minucie ełkaesiacy objęli prowadzenie za sprawą celnego uderzenia Jermiego Rozmysłowskiego. Wynik na 2:0 dla ŁKS-u ustalił Krystian Malec.

• ŁKS U-15 – UKS SMS Łódź U-15 2:0
  • Skład ŁKS U-15: Tymoteusz Ochocki – Kacper Durczyński, Kacper Kwiatkowski, Miłosz Mielczarek, Mateusz Książek, Tymoteusz Kunat, Jan Krysiak, Maksymilian Wojciechowski, Jakub Wojciechowski, Krystian Malec, Jeremi Rozmysłowski. Rezerwowi: Bartosz Chyliński, Krystian Birek, Igor Jakubowski, Kacper Jaworski, Bartosz Majerski, Adam Pełzowski, Jan Łabędzki.

Dodajmy, że w sobotę siódme zwycięstwo z rzędu odniosły czwartoligowe rezerwy ŁKS-u. Podopieczni trenerów Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera pokonali 3:2 Polonię Piotrków Trybunalski i z kompletem punktów na koncie wciąż zasiadają na fotelu lidera czwartej ligi. Więcej o tym spotkaniu TUTAJ.

Grali też juniorzy

W sobotę występujący w I lidze wojewódzkiej juniorzy ŁKS-u (U-19) pod wodzą trenerów Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego zremisowali 2:2 z UKS SMS II Łódź. Wynik został ustalony już w pierwszej połowie. Ełkaesiacy dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale rywale zdołali doprowadzić do wyrównania. Najpierw po stałym fragmencie gry w 14. minucie do bramki trafił Adam Król (UKS SMS odpowiedział w 28. minucie), a drugą bramkę w 40. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Adrian Czypicki (UKS SMS wyrównał trzy minuty później).

– Czujemy duży niedosyt. Stworzyliśmy wiele dogodnych okazji do zdobycia gola, także po przerwie, ale w drugiej połowie żadnej z nich nie zdołaliśmy wykorzystać. Zdajemy sobie sprawę z tego, że powinniśmy ten mecz wygrać – powiedział po spotkaniu szkoleniowiec naszych juniorów.

• ŁKS U-19 – UKS SMS II U-19 2:2
  • Skład ŁKS U-19: Kamil Kaczmarek – Mateusz Suchecki (80, Walasiak), Michał Wąsowski, Oskar Stachurski, Mateusz Saar (70, Kacper Korzeniewski), Adrian Czypicki, Mikołaj Lipień, Julian Mordasiewicz, Adam Król, Patryk Podlecki, Dawid Lebkuchen (72, Kamil Rudnicki).

Drużyna juniorów młodszych (U-16) trenerów Romualda Solarka i Jakuba Wróblewskiego zremisowała 2:2 z Lechią w Tomaszowie Mazowieckim, a oba gole dla ełkaesiaków zdobył Mikołaj Theodoridis.

• Lechia Tomaszów Mazowiecki U-16 – ŁKS U-16 2:2
  • Skład ŁKS U-16: Szymon Łyskawka – Oliwier Chrzanowski, Mikołaj Olczyk, Filip Bara, Filip Kamiński, Szymon Żyłka (65, Igor Greber), Wiktor Czerwiński (80, Maksymilian Bąk), Mateusz Marczak (70, Artur Tomaszewski), Mikołaj Theodoridis (45, Jan Łabędzki), Adam Kajszczak (75, Wiktor Kosyl), Kacper Popławski (60, Kamil Szumski).

Dodajmy, że juniorzy (U-17) rozegrali w sobotę również wyjazdowy mecz z Różą Kutno. Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron do głosu doszli nasi piłkarze. Bramkę kontaktową zdobył Kobyliński po podaniu Kominiarczyka. Ten drugi wkrótce doprowadził do wyrównania, a kolejne gole zdobyli: dwukrotnie Minias (asysty Kułakowskiego i Kobylińskiego) oraz Białkowski (asysta Kominiarczyka).

• Róża Kutno U-17 – ŁKS U-17 2:5
  • Skład ŁKS U-17: Stanny  – Olczak(46, Kobyliński), Minias, Jakubiak, Krasowiak, Koszur, Mucha (46, Białkowski), Siniarski (60, Chałaj), Kułakowski (85, Misztalski), Kominiarczyk, Śliwa (62, Jakubczak).

Grad goli w Zgierzu

Weekend z Akademią rozpoczęli, a w niedzielę także zakończyli młodzicy ŁKS (U-13), którzy po emocjonującym spotkaniu zremisowali 4:4 z Borutą w Zgierzu. W dwóch pierwszych kwadransach podopieczni trenerów Kacpra Modrzejewskiego, Bartosza Krymarysa i Oktawiana Maliszewskiego zdobyli trzy gole (trafiali: Kuba Grzelczak i dwukrotnie Błażej Kowalczyk po asystach Michała Wódki i Tymona Bernaciaka), a po przerwie do siatki rywali trafił jeszcze Bartłomiej Milczarek (tutaj asystę zanotował Ryszard Szefel).

• Boruta Zgierz U-13 – ŁKS U-13 4:4
  • Skład ŁKS U-13: Franciszek Rezner – Piotr Sobczyk, Filip Rusiecki, Kuba Grzelczak, Michał Wódka, Oskar Walaszczyk, Tymon Bernaciak, Błażej Kowalczyk, Bartłomiej Milczarek. Zagrali jeszcze: Oskar Laszczyk, Jakub Narowski, Aleksander Salski, Ryszard Szefel.

We wtorek drużyna młodzików ŁKS-u zmierzy się z PTC w Pabianicach, a już w środę w ramach okręgowego Pucharu Polski druga drużyna naszych rezerw (ŁKS III Łódź) o awans do trzeciej rundy tych rozgrywek powalczy na własnym boisku z Orłem Parzęczew. Spotkanie na boisku przy ul. Minerskiej rozpocznie się o godz. 17.30.

Zebrał: Remek Piotrowski