Za nami weekend z Akademią ŁKS

25.08.2020

Za nami weekend z Akademią ŁKS

fot. Lens Strong

W sobotę i niedzielę rozgrywki zainaugurowała nie tylko występująca w klasie A druga drużyna naszych rezerw, ale i młodzieżowe drużyny Akademii ŁKS.

Dwa zwycięstwa i porażka

Jako pierwsi na boisko wybiegli w sobotę młodzi zawodnicy z drużyny U-9. Podopieczni trenerów Jarosława Byczkowskiego, który prowadzi też zajęcia w ramach naboru do Akademii ŁKS oraz Adama Gołaszewskiego wysoko pokonali MUKS Włókniarza Pabianice.

W sobotę przy Minerskiej byliśmy ponadto świadkami derbowego starcia drużyny U-16 prowadzonej przez trenerów Romualda Solarka i Jakuba Wróblewskiego z Widzewem. Rywal zza miedzy zdobył dwa gole, na co nasi piłkarze odpowiedzieli trafieniem honorowym.

ŁKS U-16 – Widzew U-16 1:2

• Skład drużyny U-16 w meczu z Widzewem: Dominik Stanny – Igor Greber, Mikołaj Olczyk, Filip Kamiński, Filip Bara (65, Kamil Szumski), Wiktor Czerwiński, Szymon Żyłka (60, Adam Kajszczak), Michał Koszur (70, Wiktor Kosyl), Mateusz Marczak, Kacper Popławski.

W doskonałych humorach obiekt przy Minerskiej opuszczali piłkarze drużyny U-15 trenerów Radosława Bieniasa i Daniela Figi, którzy pokonali 7:0 MUKS Pelikana Łowicz.

Na koniec weekendu

W niedzielę odbyły się dwa mecze. Najpierw zespół U-17 (ten także prowadzi trenerski duet Romuald Solarek – Jakub Wróblewski) pokonał na wyjeździe UKS SMS Łódź 2:1 po dwóch golach Adama Króla, który najpierw skutecznie wykorzystał podanie Jędrka Kominiarczyka, a następnie w doliczonym czasie gry zamienił na gola stały fragment gry i zagranie Adriana Czypickiego.

UKS SMS U-17 – ŁKS U-17 1:2

• Bramki: Adam Król (obie)
  • Skład drużyny U-17 w meczu z UKS SMS Łódź: Kamil Kaczmarek – Igor Krzyżanek, Dawid Minias, Oliwier Mucha, Oliwier Krasowiak, Adam Król, Adrian Czypicki, Igor Lambrecht, Ramon Jakubiak, Jędrek Kominiarczyk, Jan Kobyliński.

Weekend z Akademią ŁKS zwieńczyło starcie drużyny U-12 trenerów Kacpra Modrzejewskiego, Michała Zientarskiego i Bartosza Krymarysa z gośćmi ze stolicy. Ełkaesiacy przegrali 1:3 z drużyną Escola Varsovia.

Zwycięskie rezerwy

Dodajmy na koniec, że w sobotę dwa cenne zwycięstwa odniosły obie drużyny naszych rezerw. O zwycięstwach występującej w klasie A drużynie ŁKS III Łódź 3:2 nad Jagiellonią Tuszyn (PRZECZYTAJ RELACJĘ) i lidera IV ligi czyli zespołu ŁKS II Łódź nad Wartą w Sieradzu 6:3 (PRZECZYTAJ RELACJĘ) informowaliśmy w osobnych artykułach.