Akademia

Zwycięska premiera ŁKS III Łódź

22.08.2020

22.08.2020

Piłkarze ŁKS III Łódź przywitali się z rozgrywkami klasy A zasłużonym zwycięstwem nad Jagiellonią Tuszyn. Co prawda nie obyło się bez komplikacji, bo w drugiej połowie ełkaesiacy nieco stracili kontrolę nad spotkaniem, lecz dzięki trzem wcześniej zdobytym bramkom komplet punktów i tak został w Łodzi.

Po zwycięskich sparingach i wygranych meczach w okręgowym Pucharze Polski druga drużyna naszych rezerw zainaugurowała rozgrywki klasy A starciem z Jagiellonią Tuszyn. Nieoficjalny mistrz Polski  klasy B sezonu 2019/2020 zmierzył się w sobotę z czwartą drużyną poprzedniego sezonu grupy Łódź I klasy A i przez kilkadziesiąt minut dominował nad rywalem, dokumentując swoją przewagę trzeba golami.

Najpierw w 10. minucie po dograniu Łukasza Jakubiaka z rzutu wolnego do siatki trafił Dawid Lebkuchen, a już kwadrans później szybki kontratak, dokładne podanie Jakuba Piotrowskiego i celne uderzenie Łukasza Jakubiaka, który do asysty dopisał też gola, postawił przyjezdnych w bardzo trudnej sytuacji.

Wszystko układało się po myśli łodzian także na początku drugiej połowy. W 54. minucie Łukasz Włodarczyk zagrał do Mikołaja Lipienia, ten ruszył w kierunku bramki, minął trzech rywali i ten swój efektowny drybling spuentował trzecią bramką dla ełkaesiaków.

W końcówce młodzi piłkarze ŁKS III stracili kontrolę nad spotkaniem, co ambitni goście próbowali wykorzystać. W 63. minucie Jagiellonia znalazła sposób na wymanewrowanie defensywy gospodarzy (3:1), a siedem minut przed ostatnim gwizdkiem zdobyła nawet gola kontaktowego (3:2). Na szczęście nasi piłkarze zdołali dowieźć korzystny wynik do końca i zainkasowali na premierę rozgrywek pierwszy w tym sezonie komplet punktów.

– Do momentu straconej bramki w pełni kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Konstruowaliśmy składne akcje w ataku pozycyjnym, które zaowocowały trzema golami – podsumował sobotni mecz prowadzący z Radosławem Pęciakiem drużynę rezerw trener Michał Zientarski, choć i zauważył, że w końcówce tę rzeczoną kontrolę faktycznie jego podopieczni stracili. Dlaczego? – Kilka złych wyborów spowodowało, że przeciwnik zdobył dwie bramki. Mecz się wyrównał, choć na plus zaliczyłbym determinację zawodników w utrzymaniu korzystnego wyniku – stwierdził trener Michał Zientarski.

W następnej kolejce druga drużyna naszych rezerw zmierzy się na wyjeździe z Husarią Rzgów.

1. kolejka klasy A (grupa Łódź I)  / ŁKS III Łódź – Jagiellonia Tuszyn 3:2 (2:0)

• Bramki: 1:0 Dawid Lebkuchen (10), 2:0 Łukasz Jakubiak (25), 3:0 Mikołaj Lipień (54), 3:1 (63), 3:2 (83).
  • Żółte kartki dla ŁKS III: Majchrzak, Juraś, Krus, Niedźwiecki, Podlecki.

Skład ŁKS III Łódź: Tomasz Kucharski – Szymon Majchrzak, Kacper Krus, Igor Grzejdziak (75, Wiktor Kościuk), Łukasz Jakubiak (90, Jakub Tomaszewski), Krystian Gołdyn, Mikołaj Lipień, Michał Niedźwiecki, Jakub Piotrowski (65, Patryk Podlecki), Dawid Lebkuchen (68, Bartosz Bargiel), Łukasz Włodarczyk (60, Marcin Juraś). Trenerzy: Radosław Pęciak, Michał Zientarski.