Drużyna

Tomasz Nawotka żegna się z ŁKS-em

21.06.2021

21.06.2021

Środowy występ w barażowym meczu z Arką w Gdyni był ostatnim dla Tomasza Nawotki w barwach „Rycerzy Wiosny”, gdyż ŁKS nie skorzystał z klauzuli pierwokupu piłkarza. Po sezonie spędzonym w Łodzi 24-letni zawodnik wraca do Legii Warszawa, z której był wypożyczony.

Tomasz Nawotka, po sezonie spędzonym w Zagłębiu Sosnowiec, trafił do ŁKS-u w połowie sierpnia ubiegłego roku. Przed łódzką publicznością zadebiutował wchodząc na ostatni kwadrans wrześniowego meczu przeciwko Stomilowi Olsztyn, który ełkaesiacy wygrali 3:0. W kolejnych spotkaniach również pojawiał się na murawie jako zmiennik, a w wyjściowej jedenastce po raz pierwszy oglądaliśmy go w zwycięskim 2:1 boju z Resovią.

Pierwszą bramkę z przeplatanką na piersi wychowanek Sokoła Ostróda strzelił w połowie listopada w Jastrzębiu Zdroju, przyczyniając się do triumfu 3:0 nad tamtejszym GKS-em. Na kolejne trafienie Nawotce przyszło czekać aż do kwietniowego wyjazdu do Kielc, gdzie najpierw otworzył wynik spotkania, a kilka chwil później wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił Antonio Dominguez (ŁKS wygrał ostatecznie 2:1).

Uczestnik Młodzieżowej Ligi Mistrzów (z Legią Warszawa) zakończył swój pobyt w Łódzkim Klubie Sportowym z 29 meczami na koncie (13-krotnie jako piłkarz podstawowej jedenastki i 16-krotnie jako zmiennik) oraz dwoma golami i asystą.

Tomek, dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia!