Zapowiedź meczu Ner Poddębice – ŁKS II Łódź

Zapowiedź meczu Ner Poddębice – ŁKS II Łódź

W sobotnie popołudnie w Poddębicach piłkarze ŁKS II Łódź w ramach 30. kolejki rozgrywek IV ligi o kolejne ligowe punkty powalczą z miejscowym Nerem.

Mecz z Nerem rozpocznie dwutygodniowy maraton, w trakcie którego podopieczni trenerów Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera rozegrają cztery ligowe mecze oraz zmierzą się z trzecioligowym RKS-em Radomsko (stawką tego spotkania będzie awans do finału Regionalnego Pucharu Polski). Nie trzeba więc nikogo przekonywać o tym, jak ważny jest finisz tego sezonu dla obecnego lidera czwartej ligi.

Tydzień temu łodzianie na własnym boisku zgarnęli komplet punktów w rywalizacji z Włókniarzem Zelów. Emocji nie brakowało, łodzianie po stracie gola zdołali szybko odpowiedzieć rywalom, a później, już po objęciu prowadzenia, kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Zwycięstwo w doliczonym czasie gry przypieczętowała trzecia bramka dla rezerw autorstwa Macieja Radaszkiewicza.

W tamtym meczu żółtą kartką, już ósmą w tym sezonie, napomniany został Oskar Koprowski, więc w Poddębicach zawodnik nie zdoła pomóc kolegom. Trenerzy rezerw ŁKS-u nie będą mogli skorzystać również z usług Jędrzeja Zająca, który kończy proces rekonwalescencji. Do składu po absencji powróci natomiast Mieszko Lorenc.

Ner Poddębice zajmuje 17. miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 22 oczek na koncie, zatem różnica między sobotnimi rywalami wynosi 50 punktów. Gracze z Poddębic nie zaznali smaku zwycięstwa od 3 kwietnia, kiedy to na wyjeździe pokonali 1:0 LKS Kwiatkowice. W ostatnich meczach piłkarze Neru musieli uznać wyższość między innymi Warty Sieradz, Pogoni Zduńska Wola i Omegi Kleszczów.

Spotkanie pomiędzy ŁKS II i Nerem Poddębice rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 14.

Autor: Mateusz Żegota