Podsumowanie weekendu w Akademii ŁKS (20-21 marca)

Podsumowanie weekendu w Akademii ŁKS (20-21 marca)

Cenne zwycięstwa na starcie rundy wiosennej w ligach młodzieżowych, kolejne trzy punkty rezerw i atrakcyjna dla oka gra zakończona wieloma efektownymi trafieniami – to najważniejsze wydarzenia weekendu w Akademii ŁKS.

Rezerwy ŁKS-u w sobotę zainkasowały drugi w tym roku komplet punktów. Tym razem łodzianie nie dali szans Czarnym Rząśnia, którzy stracili cztery bramki. Warto przy tym dodać, że każdy z tych goli był nieprzeciętnej urody. Relację z tego spotkania można przeczytać TUTAJ.

Zwycięstwa odniosły także dwa zespoły juniorów młodszych. ŁKS U17 wygrał bardzo ważny mecz z GKS-em Bełchatów – spadkowiczem z CLJ 3:2. Łodzianie prowadzili już 3:0, jednak grając w osłabieniu stracili dwie bramki. Na szczęście dla nich wypracowana przewaga pozwoliła zainkasować komplet punktów. W tym samym czasie ŁKS U16 swój mecz rozgrywał w Aleksandrowie Łódzkim. Podopieczni Jakuba Wróblewskiego i Mariusza Zasady pokonali Sokół 4:2.

Ze zmiennym szczęściem rywalizacji w weekend trampkarze. Zdziesiątkowani piłkarze z rocznika 2006 ulegli rówieśnikom ze Sport Perfectu 0:5. Na szczęście rok młodsi zawodnicy, z drużyny ŁKS U14 nie pozostawili złudzeń Widokowi Skierniewice i w daleką podróż powrotną goście wracali z bagażem 10 goli, chociaż na osłodę udało im się zdobyć bramkę honorową.

Swoje mecze rozegrali też zawodnicy z rocznika 2008, którzy rywalizują na wiosnę zarówno w pierwszej, jak i drugiej lidze wojewódzkiej. W wyższej klasie rozgrywkowej podopieczni Kacpra Modrzejewskiego, Bartosza Krymarysa i Oktawiana Maliszewskiego pokonali Lechię Tomaszów Mazowiecki 4:3. Mniej szczęścia miała druga drużyna, która mimo przewagi na boisku musiała uznać wyższość innej drużyny z Tomaszowa – Pilicy i przegrała 0:1.

Na zakończenie weekendu, w niedzielę w Uniejowie, swój mecz rozegrał ŁKS U11. Termy mimo atutu własnego boiska nie były w stanie zagrozić ełkaesiakom, którzy wysoko wygrali. Dla drużyny Marcina Krasnopolskiego i Jakuba Drzewieckiego to był drugi mecz w trakcie weekendu. Dzień wcześniej, w sobotę, ŁKS zagrał towarzysko z Rakowem. W Częstochowie lepsi okazali się jednak gospodarze, który wygrali 7:3.

Autor: Mateusz Żegota