Łódzko-warszawskie pojedynki. Gra Akademia (13.02)

Łódzko-warszawskie pojedynki. Gra Akademia (13.02)

Sobota z Akademią ŁKS upłynie pod znakiem pojedynków łódzko-warszawskich. Na boisku ośrodka treningowego przy ul. Krańcowej przyjadą drużyny Championa Warszawa, które zmierzą się ze wszystkimi zespołami ŁKS-u.

Już jesienią pojawił się pomysł, aby zorganizować serię spotkań drużyn Akademii ŁKS z Championem Warszawa, czyli szkółką założoną przez byłych ligowców (w tym  ŁKS-u) Marcina Mięciela i Macieja Bykowskiego. W najbliższą sobotę odbędzie się aż dziesięć takich meczów i taka wymiana piłkarskich oraz szkoleniowych doświadczeń z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

W sobotę czeka nas także turniej o Puchar Prezesa PZPN-u rozgrywany w Warszawie. Po dwuetapowych eliminacjach każde województwo wyłoniło swojego przedstawiciela, który zagra w nieformalnych mistrzostwach Polski – właśnie o Puchar Prezesa PZPN. Przedstawicielem województwa łódzkiego został ŁKS U11. Drużyna prowadzona przez Jakuba Drzewieckiego i Marcina Krasnopolskiego nie miała sobie równych w eliminacjach (okazała się najlepsza w obu etapach). Transmisję z turnieju przeprowadzi kanał Łączy Nas Piłka. Ełkaesiacy zmierzą się w swojej grupie z UKS GOL Brodnica, MKS Parasol Wrocław i Zniczem Pruszków.

Pracowita sobota czeka też ŁKS III. Lider A klasy zagra towarzyskie spotkanie z KAS-em Konstantynów (początek o godz. 16). Dla podopiecznych Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego będzie to już czwarta gra kontrolna tej zimy (poprzednie wyniki: 6:2 z Tęczą Brodnia, 1:3 Astoria Szczerców i 2:3 Iskra Dobroń).

Przy okazji pragniemy poinformować, że wstęp na teren kompleksu Akademii ŁKS przy ul. Minerskiej jest zabroniony (nie dotyczy osób z wydanymi przez klub identyfikatorami). W związku z tym prosimy rodziców i naszych kibiców o wyrozumiałość.