Starcie rezerw ŁKS i Lecha w 2 Lidze | ŁKS III z Orkanem

Starcie rezerw ŁKS i Lecha w 2 Lidze | ŁKS III z Orkanem

Fot. Radosław Jóźwiak/Cyfrasport

W sobotę emocje będą rosnąć z godzinę na godzinę, bo poza meczem pierwszej drużyny z Cracovią, tego samego dnia dwie drużyny naszych rezerw, obie wciąż zajmujące miejsce na podium, zmierzą się: ŁKS II na wyjeździe z Lechem II Poznań (to w 2. Lidze) i ŁKS III w Łodzi Orkanem Buczek (to w IV lidze).

Cenny, uratowany w ostatnich sekundach meczu z Olimpią Elbląg punkt pozwolił ełkaesiakom z ŁKS II zachować miejsce na drugoligowym podium i chociaż na tym etapie sezonu jest to sprawą drugorzędną, z pewnością udowodnia jak wiele pracy włożyli w początek rozgrywek trener Marcin Matysiak, cały sztab i jego podopieczni. W sobotę nasz beniaminek będzie miał okazję, żeby zachować ścisły kontakt z czołówką i przy okazji nieco poprawić wyjazdowy bilans (dotąd jedno zwycięstwo).

Starcie we Wronkach zapowiada się bardzo ciekawie, w końcu to rywalizacji rezerw dwóch ekstraklasowych drużyn. Lech II Poznań gra w tym sezonie w kratkę, przeplatając dobre mecze tymi nieco słabszymi, co zresztą wpływa na wyniki osiągane przez tą drużynę – w trzech ostatnich kolejkach druga drużyna „Kolejorza” odniosła zwycięstwo (2:0 z GKS-em Jastrzębie), poniosła porażkę (0:4 z Pogonią Siedlce) i zanotowała też remis (2:2 z Wisłą Puławy). Trzon tego zespołu składa się z młodych zawodników, ale i znajdziemy w nim także piłkarzy bardzo doświadczonych, choćby Szymona Pawłowskiego i Tomasza Cywkę.

Kibicom ŁKS-u polecamy transmisję ze spotkania w pilot.wp.pl (relację możesz oglądać na komputerze, telefonie, tablecie i telewizorze). W przypadku zakupienia dostępu miesięcznego zapłacicie 34,99 zł (z czego 5 zł zostanie przekazane klubowi), a cały sezon kosztuje 279,99 zł (35 zł dla klubu).

ŁKS III u siebie z Orkanem

Pracowita sobota czeka również podopiecznych trenerów Mariusza Zasady i Michała Zientarskiego, którzy kilka dni temu awansowali do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski po zwycięstwie 3:2 nad rezerwami Widzewa. Teraz ŁKS III Łódź w 10. kolejce IV ligi zmierzy się z Orkanem Buczek (początek spotkania na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS o godz. 11), drużyną zajmującą obecnie 14. miejsce w tabeli (tu też łodzianie są na podium).

Organizacyjnie przed meczem ŁKS III z Orkanem Buczek

• Mecz ŁKS III – Orkan Buczek rozpocznie się w sobotę (30 września) o godz. 11 na boisku nr 2 ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej 19 w Łodzi.
  • Wstęp na mecz jest bezpłatny, wejście bramą od ul. Minerskiej. Do dyspozycji kibiców dostępne jest 450 miejsc pod trybuną zadaszoną.