Wiktor Czerwiński i Mateusz Marczak z nowymi umowami

15.08.2023

Wiktor Czerwiński i Mateusz Marczak z nowymi umowami

ŁKS podpisał profesjonalne umowy z dwoma młodymi wychowankami Akademii ŁKS – Wiktorem Czerwińskim i Mateuszem Marczakiem.

Obaj skończyli w tym roku osiemnaście lat, obaj wystąpili w inauguracyjnym spotkaniu ŁKS III Łódź w IV lidze (2:2 ze Zrywem Wygoda), obaj są uczniami Szkoły Marcina Gortata i obaj należą do bardzo utalentowanych zawodników, którzy swoją przygodę z piłką nożną rozpoczęli w Akademii ŁKS.

Mateusz Marczak występuje na pozycji środkowego pomocnika i poza występami w drugiej drużynie rezerw ŁKS-u (beniaminek IV ligi), zaliczył już debiut w ŁKS II w III lidze (obecnie ten zespół gra już w 2. Lidze). Z kolei Wiktor Czerwiński to obrońca i podobnie jak jego kolega, ważna postać naszego czwartoligowca. W poprzednim sezonie zawodnicy reprezentowali również barwy ŁKS U19 w 1 Lidze Wojewódzkiej, już jako 17-latkowie.

ŁKS związał się z dwoma wychowankami profesjonalnymi umowami obowiązującymi do końca czerwca 2024 z opcją przedłużenia o kolejny rok.