WIDEO: Debiut Aleksandra Bobka na plus

23.07.2023

WIDEO: Debiut Aleksandra Bobka na plus

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

W zgodnej opinii obserwatorów piątkowego meczu Legii z ŁKS-em, najlepszym zawodnikiem drużyny gości był Aleksander Bobek. Zobaczcie interwencje wychowanka ŁKS-u, z którym kilka dni temu nasz klub przedłużył umowę.

Tomas Pekhart trzykrotnie znalazł sposób na łódzką defensywę, ale okazji do zdobycia gola sam Czech, jak i jego koledzy mieli na Łazienkowskiej więcej. Josue próbował z rzutu wolnego i z rzutu karnego, Paweł Wszołek uderzał piłkę głową z kilku metrów, Tomas Pekhart jeszcze przy stanie 0:0 też główkował bardzo groźnie, a w końcówce spotkania świetną szansą miał jeszcze Marc Gual. Piłka po żadnym z wymienionych strzałów nie wpadła jednak do bramki, bo kapitalnie interweniował Aleksander Bobek, ekstraklasowy debiutant. Zresztą, zobaczcie sami.

Dodajmy, że 19-letni golkiper ŁKS-u w trakcie ostatnich dziewięciu miesięcy obronił w rozgrywkach ligowych aż cztery rzuty karne. Dwie takie skuteczne interwencje zanotował w pierwszoligowych starciach z Arką Gdynia (w Łodzi i w Gdyni), jedną w wyjazdowym meczu z Górnikiem Łęczna, a teraz zatrzymał w stolicy jedną z największych gwiazd PKO BP Ekstraklasy. Co ciekawe, była to pierwsza obroniona przez Aleksandra Bobka jedenastka po strzale w lewy róg bramki (patrząc z perspektywy bramkarza), bo na zapleczu elity Omran Haydary, Damian Gąska i Hubert Adamczyk uderzali w jego prawy róg.