Wypowiedzi po Legia – ŁKS

22.07.2023

Wypowiedzi po Legia – ŁKS

Ekstraklasowa premiera już za nami. Sprawdź, co po piątkowym meczu Legii z ŁKS-em powiedzieli szkoleniowcy obu zespołów, a także Adam Marciniak i Bartosz Szeliga.

Kazimierz Moskal (trener ŁKS-u): Legia wygrała zasłużenie. Myślę, że zabrakło nam dziś doświadczenia. Dla wielu zawodników z naszego zespołu był to pierwszy mecz w ekstraklasie.

Kosta Runjaić (trener Legii): Zagraliśmy przy komplecie publiczności w fantastycznej atmosferze. Czuło się połączenie pomiędzy kibicami a drużyną. Byliśmy lepszym zespołem i kontrolowaliśmy przebieg spotkania.

Po szkoleniowcach głos zabrali także kapitan ŁKS-u, Adam Marciniak i Bartosz Szeliga.

Bartosz Szeliga (piłkarz ŁKS-u): Mieliśmy plan na to spotkanie, natomiast jakość piłkarzy Legii przewyższała nasze założenia i potrafi wychodzić z naszego pressingu. Zapłaciliśmy frycowe. Nie przyjechaliśmy do Warszawy, żeby tylko się bronić. Chcieliśmy zagrać trochę odważniej i spróbować ją zaskoczyć, ale na Legię okazało się to za mało.

Adam Marciniak (piłkarz ŁKS-u): Nie mieliśmy wielu sytuacji, więc nie ma co mówić o niesprawiedliwości, czy braku szczęścia. Z drugiej strony rozgrywałem dużo słabsze mecze na stadionie Legii, w których wybijaliśmy piłkę i rozpaczliwie się broniliśmy. Nie było więc tak źle, natomiast to jest ekstraklasa i to jest drużyna, która będzie walczyła o mistrzostwo Polski.