Betclic 2. Liga: też z sąsiadem w tabeli | ŁKS III w Radomsku

30.08.2024

Betclic 2. Liga: też z sąsiadem w tabeli | ŁKS III w Radomsku

Radosław Jóźwiak | Cyfrasport

Oba zespoły rezerw ŁKS-u w najbliższą niedzielę zagrają w delegacji. Drugoligowcy w ramach 7. kolejki Betclic 2. Ligi zmierzą się z Rekordem Bielsko-Biała, a trzecia drużyna ŁKS-u z RKS-em Radomsko.

Różnica pomiędzy ełkaesiakami, a ich najbliższymi rywalami jest minimalna, bo wynosi zaledwie punkt. W przypadku zespołu trenera Konrada Geregi (ŁKS II Łódź) jest to przewaga oczka nad beniaminkiem Betclic 2. Ligi – Rekordem Bielsko-Biała, natomiast w przypadku drużyny prowadzonej przez trenerów Mariusza Zasadę i Michała Zientarskiego – oczko straty do ekipy z Radomska (5. miejsce w tabeli IV ligi).

Drugoligowe rezerwy balansują obecnie na granicy strefy spadkowej, więc ewentualne zwycięstwo zapewniłoby odrobinę spokoju tak potrzebnego młodej, jeszcze pracującej nad odpowiednim zgraniem drużyny. Podobnie sprawy mają się w Bielsku-Białej.

– Rekord to zespół nieobliczalny, który chce grać piłką i lubi ją posiadać. Dla nas i dla nich początek sezonu nie jest udany, ale oba zespoły chcą się „odbić” od pewnych rzeczy, więc należy w tym meczu oczekiwać nieoczekiwanego. Oni uczą się tej ligi, a my… uczymy się na naszych błędach. Im wyższa liga, im lepszy rywal, tym każdy błąd waży więcej. Musimy o tym pamiętać – powiedział trener Konrad Gerega w trakcie piątkowego spotkania z dziennikarzami.

Z kolei ŁKS III z dwóch ostatnich wyjazdów przywiózł komplet punktów, a w środę zremisował 1:1 ze Skalnikiem Sulejów, więc i w Radomsku spróbuje sprawić niespodziankę.

Warto wiedzieć przed meczami rezerw

• Mecz 7. kolejki Betclic 1. Ligi: Rekord Bielsko-Biała – ŁKS II Łódź rozpocznie się w niedzielę 1 września o godz. 17. Spotkanie nie będzie transmitowane.
  • Tego samego dnia, w niedzielę 1 września, w ramach 6. kolejki IV ligi RKS Radomsko zmierzy się z ŁKS III Łódź. Początek o godz. 11.