Stadion Miejski im. Władysława Króla

AKTUALIZACJA 11 / 01 / 2022

Nowy obiekt to obecnie budynek pięciokondygnacyjny z poziomem -1 i trzema piętrami. Stadion posiada 5716 miejsc siedzących z pełnym zadaszeniem, punkty gastronomiczne, toalety i punkty medyczne dla każdego z sektorów, a także windę dla niepełnosprawnych i windy wewnętrzne łączące strefę publiczności z budynkiem wewnątrz. Obecnie kończy się budowa trzech trybun, dzięki którym Stadion Miejski im. Władysława Króla stanie się jednym z najefektowniejszych i przy okazji najnowocześniejszych obiektów piłkarskich w tej części kraju.

• Adres: Aleja Unii Lubelskiej 2, 94-020 Łódź
  • Pojemność: 5 700 miejsc siedzących (wszystkie zadaszone)
  • Oświetlenie: 2000 lux
  • Rozmiar boiska: 105 m x 68 m (podgrzewana murawa)
  • Czas budowy: 2013 – 2022 (trwa budowa)

Sektory A/B/C i VIP posiadają 5081 miejsc. Na 3 piętrze przewidziano stanowiska dziennikarskie z siedziskami na 251 miejsc, pomieszczenie audiowizualne, komentatorskie czy punkt dowodzenia policji.

Druga kondygnacja posiada 20 skyboxów VIP z 384 zewnętrznymi siedzeniami dla każdej z lóż. Pierwsze piętro to zaplecze cateringowe dla sektora VIP. Na parterze znajduje się sala konferencyjna na 100 miejsc z najnowszym systemem audiowizualnym firmy SONY z dwoma projektorami i ekranami zdalnie sterowanym z pulpitów stołowych. Jest także sala wykładowa oraz pokoje biurowe. W centralnej części znajduje się hol VIP, którym na swój sektor udają się specjalni goście. Na tym poziomie znajduje się także zaplecze SPA, gdzie można skorzystać z licznych saun i kąpieli błotnej oraz sala fitness. Poniżej poziomu hali znajdują się cztery duże szatnie dla zawodników oraz dwie mniejsze dla młodzieży, pomieszczenia dla sędziów, oficjeli, główny punkt medyczny, punkt kontroli dopingowej, a także sala treningowa. Na tym poziomie znajduje się wyjście schodami na murawę boiska.

Cały budynek wraz ze wszystkimi pomieszczeniami jest klimatyzowany. Boisko o wymiarach zgodnych z wymogami FIFA, tj. 105 × 68 m, wyposażone jest w najlepszej jakości trawę z podgrzewaną murawą i automatycznym systemem nawadniania. Pola karne to tzw. trawa hybrydowa czyli mieszanka trawy sztucznej i naturalnej. Ciekawostką jest fakt, że tego typu murawa została zainstalowana na Santiago Bernabéu, czyli w miejscu spotkań królewskich z Madrytu.

Warto wspomnieć także o trzech trybunach, których budowa dobiega końca i dzięki powstaniu których stadion ŁKS-u stanie się sportową wizytówką miasta. W nowych trybunach powstać mają m.in. muzeum Łódzkiego Klubu Sportowego, sklep, restauracja oraz przestrzeń handlowo-usługowa, a także biura, sale konferencyjne oraz sala bankietowa. Obiekt pomieści ok. 18 tys. kibiców, a jego oficjalna premiera odbędzie się w 2022 roku.