Zmarł Marian Galant

26 / 07 / 2019

Z wielkim żalem informujemy, że w wieku 64 lat zmarł Marian Galant – obrońca ŁKS-u, który występował przy al. Unii Lubelskiej 2 w latach 1975 – 1984. Niech spoczywa w pokoju.

Marian Galant urodził się w 1955 roku w Węglińcu. Przygodę z piłką rozpoczął w wieku 16 lat w trzecioligowym K.S. Bolesławiec, a później w Zagłębiu Wałbrzych. W 1975 roku trafił do ŁKS-u, gdzie zakończył karierę w 1983 roku. Grał w drużynie z najlepszymi piłkarzami ŁKS-u, m.in. Janem Tomaszewskim, Markiem Dziubą, Mirosławem Bulzackim i Stanisławem Terleckim.

W pierwszej lidze (obecna ekstraklasa) rozegrał łącznie 250 spotkań. Był wielokrotnym reprezentantem Polski w kadrach juniorskich. Po zakończeniu kariery z drużyną oldbojów ŁKS sięgnął w roku 1998 po mistrzostwo Polski, a później kontynuował karierę jako szkoleniowiec drużyn młodzieżowych.

Cześć Jego Pamięci!