Aktualności

Wspominamy Stanisława Terleckiego

4
28 / 12 / 2017


fot. Grzegorz Gałasiński (Dziennik Łódzki)

Dzisiaj, tj. 28 grudnia odszedł jeden z najwybitniejszych piłkarzy w dziejach Łódzkiego Klubu Sportowego.

Stanisław Terlecki zapisał się nie tylko w historii polskiego futbolu, ale przede wszystkim w pamięci kibiców. Zachęcamy więc, zwłaszcza starszych kibiców ŁKS-u – podzielcie się Waszymi wspomnieniami związanymi z tym znanym piłkarzem. Tyle akcji, goli, asyst, niezapomnianych spotkań, wypowiedzi i sytuacji. Stanisław Terlecki to postać w historii Łódzkiego Klubu Sportowego niebanalna i wyjątkowa.

Podzielcie się z nami swoimi wspomnieniami związanymi z tym piłkarzem. Może jakaś bramka utkwiła Wam w pamięci. Może mecz, rajd, słowa, które wypowiedział.

Komentarze są Wasze.

POWRÓT


 • Saymon1908

  To jeden z najsmutniejszych dni w historii polskiej piłki nożnej a w szczególności jest to przykre dla nas kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego. Odszedł wielki piłkarz, najlepiej wyszkolony technicznie piłkarz, to również dla Niego przychodziło się na mecze przy Al. Unii 2. Na zawsze w pamięci pozostaną wspaniałe rajdy, które ośmieszały rywali a zakończone były mierzonymi dośrodkowaniami, bądź celnymi strzałami na bramkę, czasami zakończone bramką. Wspomnień jest dużo ale najbardziej utkwiło mi w pamięci to najbardziej przykre dla Stasia, czyli brutalny i chamski faul zawodnika Polonii Bytom w meczu o pietruszkę. To było pod linią końcową przy bramce, pod zegarem, trzask łamanej kości było słychać tak wyraźnie, że aż zrobiło się cicho jak w grobowcu. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że to jednak nic groźnego i Staś pojedzie na Mundial w Argentynie. Niestety rzeczywistość okazała się brutalnie przykra, Stanisław pozostał w Polsce, co w dużej mierze wpłynęło na rozwój Jego kariery. Jestem pewien, że gdyby pojechał to skończyłoby się kontraktem z jednym z najlepszych klubów i międzynarodową karierą na jaką w pełni zasłużył. Stasiu pozostaniesz na wieki w pamięci kibiców ŁKS-u, Cześć Jego pamięci !!!!!

 • Stary

  Pamiętam, że dotarło do moich dziecięcych uszu, iż wspomógł Centrum Zdrowia Matki-Polki sporą kwotą dolarów przed powrotem do Polski i swojego/naszego kochanego ŁKSu. Gest bez precedensu w tamtych czasach. Pamiętam też jego rajdy po skrzydle a najbardziej utkwił mi w pamięci slalom między piłkarzami drużyny przeciwnej już po powrocie do Polski, kiedy minąwszy bodaj że czwartego przeciwnika wyjechał na aut z piłką i mimo wielkich braw za akcję był bardzo zły na siebie. Mam to jak dziś przed oczami. Pamiętam jak red. Andrzej Zydorowicz komentował ze Staszkiem mecze podczas jakiejś imprezy i dialog w stylu: -Mam zaszczyt komentować dziś mecz z gwiazdą polskiej piłki… – Jaka ze mnie gwiazda, nigdy nią nie byłem… – Dla mnie Pan zawsze będzie gwiazdą, Panie Stanisławie.
  Cześć Jego pamięci !

 • George

  Mieszkam od bardzo wielu lat w Nowym Jorku i o ile sam nie widziałem Terleckiego na żywo, o tyle muszę powiedzieć, iż mój klub, tj. NYCosmos pamięta o p. Stanisławie. Dziesiejszego dnia ukazał się na stronie internetowej klubu obszerny artykuł o nim. Polecam!
  Proszę sprawdzić na http://www.NYCosmos.com
  Przy okazji, chciałbym wspomnieć iż innym łodzianinem w klubie był nie kto inny jak Władysław Zmuda. Będąc łodzianinem z czwartego pokolenia zawsze się nimi chwaliłem, nie sądziłem jednak, ze koniec tego roku będzie taki smutny.
  Obecnie w klubie mamy jeszcze jednego polskiego zawodnika, zapewne mniej znanego w Polsce, reprezentanta młodzieżowego US, urodzonego w New Jersey, Danny’ego Szetela.
  Mój syn, który obecnie jest wypożyczony z SMS-u do Sokoła, choć jeszcze młody ma bardzo wiele do nauczenia się od p. Terleckiego: jego pasji, szczerości, oddania, rozumienia konieczności zdobycia wykształcenia, wielkiej osobistej odwagi i jeszcze większego serca.
  Mam nadzieje, iż łódzki oddział Wielkiej Orkiestry poświęci panu Stanislawowi kilka chwil, oddając hołd nietuzinkowemu człowiekowi.
  To tyle,
  Pozdrawiam wszystkich!

 • Piotr Wiszowaty

  Wielki szacunek dla Pana Stanisława od kibiców zza miedzy.Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy II

Partnerzy III

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

NEWSLETTER

ZAPISUJĄC SIĘ NA NEWSLETTER OŚWIADCZAM, ŻE ZAPOZNAŁEM SIĘ Z REGULAMINEM I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH

FreshMail.pl

NEWSLETTER ŁKS

Zapisz się i bądź na bieżąco

FreshMail.pl