Zawodnicy Akademii ŁKS także trenują indywidualnie

16 / 03 / 2020

Do nieoczekiwanej przerwy od piłki nożnej zmuszeni zostali również zawodnicy Akademii ŁKS. Przerwa od treningów drużynowych nie oznacza jednak całkowitej przerwy od aktywności ruchowej. Wszyscy zawodnicy – tak ci najmłodsi, jak i najstarsi – otrzymali bowiem rozpiski z treningiem do samodzielnego wykonania w warunkach domowych.

Wspomniane plany treningowe zostały rozesłane już nazajutrz po decyzji o czasowym zamknięciu Akademii ŁKS. – Wszyscy trenerzy otrzymali dla swoich podopiecznych plany, wraz z instruktażem wideo, zawierające zestaw ćwiczeń na cały tydzień treningowy. Treningi zostały oczywiście dostosowane tak, aby jak najwięcej zawodnicy mogli zrobić w warunkach domowych. Głównym celem jest w tym przypadku podtrzymanie formy sportowej i sprawności aparatu ruchu – podkreśla Paweł Drechsler, koordynator przygotowania motorycznego w Akademii ŁKS. – Nie jesteśmy w stanie zapewnić zawodnikom treningów pod okiem naszych szkoleniowców, ale obecna sytuacja nie może spowodować, że nasi zawodnicy stracą cenny czas przez brak zajęć w Akademii.

Rozpiski, które otrzymali zawodnicy, zawierają elementy treningu ogólnorozwojowego, szeroko rozumianej sprawności, mobilności, ale też pracy biegowej. Ci, którzy nie muszą przebywać w domu z powodu przymusowej kwarantanny, mają do wykonania treningi na powietrzu, aby nie tylko pobudzić organizm, ale i też pooddychać świeżym powietrzem, najlepiej na słońcu. Oczywiście zawodnicy otrzymali również zalecenia, aby ćwiczenia wykonywać w odosobnieniu, w miejscach niezatłoczonych – dodaje Drechsler. – Treningi, które otrzymali nasi zawodnicy, nie będą stanowiły dla nich dużego problemu organizacyjnego. To nie są dla nich nowe rzeczy. Każdego dnia chłopcy wykonują bowiem te same ćwiczenia z naszymi szkoleniowcami.

Przypomnijmy, ostatnie zajęcia dla młodych zawodników z przeplatanką na piersi na obiekcie przy ul. Minerskiej odbyły się w minioną środę. – Liczymy, że sytuacja na świecie ulegnie niebawem poprawie i Akademia znów otworzy swoje drzwi przed zawodnikami – zaznacza Paweł Drechsler.