Aktualności

Za nami premiera książki „110 ŁKS”

20
20 / 12 / 2018

W środowy wieczór na stadionie przy al. Unii 2 odbyła się premiera książki Remigiusza Piotrowskiego „110 ŁKS”. 

W obecności licznej grupy sympatyków futbolu oraz przedstawicieli mediów, twórcy książki opowiedzieli o kulisach powstania publikacji wydanej z okazji 110. rocznicy narodzin najstarszego łódzkiego klubu. Spotkanie było też okazją do wspomnienia kilku meczów z bogatej historii ŁKS-u.

Prowadzący premierę Łukasz Adamski, w przeszłości zawodnik ŁKS-u, a dziś współpracownik klubu, rozmawiał na temat książki z red. Dariuszem Kuczmerą, znanym łódzkim dziennikarzem i kierownikiem działu sportowego w „Dzienniku Łódzkim” (Polska Press odpowiada na wykonanie techniczne publikacji), Karolem Żuchalskim (autorem projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego) i Remigiuszem Piotrowskim, autorem książki.

– „Wybór opisanych w książce pojedynków oczywiście wielu wyda się dyskusyjny. Nie jest to 110 najlepszych czy też najważniejszych meczów ŁKS-u. Każde z opisanych spotkań jest bowiem jedynie pretekstem, aby opowiedzieć o ważnych wątkach i postaciach związanych z naszym klubem. To więc książka na pewno bardzo subiektywna, mam jednak nadzieję, że i uczciwa” – wyjaśniał Remigiusz Piotrowski, autor książki.

Warto wspomnieć, że w środę mieliśmy także przyjemność gościć nestora łódzkich dziennikarzy sportowych, red. Wojciecha Filipiaka, który opowiedział kilka niezwykle ciekawych anegdot, a przy okazji zaprezentował ełkaesiacką jednodniówkę jubileuszową z 1924 roku – prawdziwego białego kruka pośród wydawnictw poświęconych Łódzkiemu Klubowi Sportowemu. Z kolei red. Dariusz Kuczmera wspominał m.in. wyjazdowy mecz ŁKS-u z Manchesterem United rozegrany w 1998 roku, który żurnalista „Dziennika Łódzkiego” miał przyjemność oglądać na żywo.

Na spotkaniu każdy z obecnych otrzymał egzemplarz książki, premiera była też okazją do zdobycia dedykacji od autora.

Książkę „110 ŁKS” wydał Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w ramach Budżetu Obywatelskiego. Za jej opracowanie techniczne odpowiada Polska Press.

Tym zaś, którzy nie mogli być z nami w środę, śpieszymy donieść, że o innych sposobach dystrybucji książki poinformujemy już wkrótce.

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]