Wkrótce premiera książki „110 ŁKS”!

05 / 12 / 2018

Mamy nadzieję, że obok tego co najważniejsze, czyli karnetów na rundę wiosenną, pod Waszymi choinkami znajdzie się także książka „110 ŁKS”. O tym, w jaki sposób zdobyć tę interesującą łódzkich kibiców publikację poinformujemy już wkrótce.

Książka powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego dzięki zaangażowaniu kibiców ŁKS-u, którzy na projekt zgłoszony przez Karola Żuchalskiego oddali ogromną liczbę głosów i tym samym zapewnili mu zwycięstwo. Wydawcą publikacji jest Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, a za jej opracowanie techniczne odpowiada Polska Press.

Autorem „110 ŁKS” jest natomiast Remigiusz Piotrowski, współpracujący od kilku lat z serwisami lkslodz.pl i lksfans.pl, a ponadto autor kilku książek historycznych, w 2015 roku nominowany za książkę „Rozkaz: Trzaskać!” do nagrody im. Oskara Haleckiego w konkursie „Najlepsza Książka Historyczna Roku” organizowanym przez TVP, Polskie Radio i IPN.

– „Książka 110 ŁKS jest rodzajem quasi-reportażu historycznego. Ogniskuje uwagę wokół stu dziesięciu meczów piłkarzy ŁKS-u, te zaś z kolei są pretekstem do fragmentarycznego przyjrzenia się historii klubu” – stwierdził autor w rozmowie z lkslodz.pl. – „Historia fenomenu, któremu na imię ŁKS jest sumą doświadczeń wielu pokoleń. Nie roszczę sobie prawa do decydowania o tym, które z tych wszystkich naszych meczów należałoby uznać za najważniejsze. Kluczem była tu więc przede wszystkim chęć przybliżenia jak największej liczby istotnych z wielu względów wątków, tak aby całość składała się na zajmujący szkic jednego z najważniejszych w polskim futbolu klubów”.

Publikacja mieści się na 256 stronach i jest bogato ilustrowana. O tym, w jaki sposób będzie można ją zdobyć poinformujemy już wkrótce, dołożymy bowiem wszelkich starań, aby książka trafiła do jak najliczniejszego grona kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego.