Aktualności

Wkrótce premiera książki „110 ŁKS”!

23
05 / 12 / 2018

Mamy nadzieję, że obok tego co najważniejsze, czyli karnetów na rundę wiosenną, pod Waszymi choinkami znajdzie się także książka „110 ŁKS”. O tym, w jaki sposób zdobyć tę interesującą łódzkich kibiców publikację poinformujemy już wkrótce.

Książka powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego dzięki zaangażowaniu kibiców ŁKS-u, którzy na projekt zgłoszony przez Karola Żuchalskiego oddali ogromną liczbę głosów i tym samym zapewnili mu zwycięstwo. Wydawcą publikacji jest Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, a za jej opracowanie techniczne odpowiada Polska Press.

Autorem „110 ŁKS” jest natomiast Remigiusz Piotrowski, współpracujący od kilku lat z serwisami lkslodz.pl i lksfans.pl, a ponadto autor kilku książek historycznych, w 2015 roku nominowany za książkę „Rozkaz: Trzaskać!” do nagrody im. Oskara Haleckiego w konkursie „Najlepsza Książka Historyczna Roku” organizowanym przez TVP, Polskie Radio i IPN.

– „Książka 110 ŁKS jest rodzajem quasi-reportażu historycznego. Ogniskuje uwagę wokół stu dziesięciu meczów piłkarzy ŁKS-u, te zaś z kolei są pretekstem do fragmentarycznego przyjrzenia się historii klubu” – stwierdził autor w rozmowie z lkslodz.pl. – „Historia fenomenu, któremu na imię ŁKS jest sumą doświadczeń wielu pokoleń. Nie roszczę sobie prawa do decydowania o tym, które z tych wszystkich naszych meczów należałoby uznać za najważniejsze. Kluczem była tu więc przede wszystkim chęć przybliżenia jak największej liczby istotnych z wielu względów wątków, tak aby całość składała się na zajmujący szkic jednego z najważniejszych w polskim futbolu klubów”.

Publikacja mieści się na 256 stronach i jest bogato ilustrowana. O tym, w jaki sposób będzie można ją zdobyć poinformujemy już wkrótce, dołożymy bowiem wszelkich starań, aby książka trafiła do jak najliczniejszego grona kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego.

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]