Aktualności

Wiosenna inauguracja na remis. ŁKS 0:0 Gryf

-10
10 / 03 / 2018


Ładna pogoda, wypełnione trybuny, świetna atmosfera, nowe efektowne koszulki i inauguracja rundy wiosennej. W sobotę mieliśmy niemal wszystko, niestety zabrakło najważniejszego – ŁKS tylko zremisował bezbramkowo z ostatnim w tabeli drugiej ligi Gryfem Wejherowo.

Trudno nie kryć rozczarowania. Prawda, w przerwie letniej Gryf wzmocnił kadrę i drużyna ta z pewnością niejednemu tej wiosny spłata jeszcze figla, szkoda jednak że dotychczasowemu wiceliderowi drugiej ligi nie udało się wykorzystać żadnej sytuacji do zdobycia gola. A mieli ich łodzianie co najmniej kilka.

Już w 2. minucie w szesnastce gości doszło do potwornego zamieszania, ostatecznie jednak próba Ievgena Radionov została zablokowana przez obrońców. Dziesięć minut później po kolejnej „kotłowaninie” w polu karnym Gryfa popularny „Żenia” próbował zaskoczyć bramkarza strzałem piętą, ale i tym razem futbolówka ugrzęzła w gąszczu nóg.

Pod koniec tej części gry zbyt długo z oddaniem strzału zwlekał Piotr Pyrdoł, wcześniej zaś ten sam zawodnik po dośrodkowaniu bardzo aktywnego Wojciecha Łuczaka główkował obok słupka. Kąśliwy strzał z dystansu debiutującego w barwach ŁKS-u pomocnika też nie przyniósł zmiany wyniku.

Wydawało się, że po przerwie łodzianie znajdą receptę na defensywę wejherowian i chociaż gospodarze nieco składniej przeprowadzali swe ataki, gola koniec końców nie zdołali zdobyć. W 52. minucie po akcji Macieja Wolskiego w świetnej sytuacji znalazł się Pyrdoł – kopnął jednak nad poprzeczką. Dwadzieścia minut później sytuacja powtórzyła się, ale i tym razem po akcji dwóch młodzieżowców piłka nie wpadła do siatki, bo Pyrdołowi znów zabrakło precyzji.

Swoje szanse mieli także Patryk Bryła (uderzył wprost w bramkarza w 69. minucie po swojej solowej akcji), Ievgen Radionov (po świetnej centrze Bartosza Widejki główkował obok słupka) i Łuczak (dwa groźne strzały z dystansu – oba nad poprzeczką). W 79. minucie szalę zwycięstwa na stronę łodzian mógł przechylić Tomasz Margol, ale i jego strzał z powietrza okazał się minimalnie niecelny.

Warto również dodać, że goście, chociaż oczywiście skupieni przede wszystkim na defensywie, również potrafili stworzyć zagrożenie pod bramką Michała Kołby. W drugiej połowie, a konkretnie w 59. minucie, tylko doskonałej interwencji rozgrywającego dobre spotkanie Kamila Rozmusa zawdzięczali gospodarze to, że Gryf nie objął w Łodzi prowadzenia.

Skończyło się na bezbramkowym remisie, z którego cieszyć powinni się wyłącznie goście. Abstrahując od gry drugiej linii, która zapewne jednym się spodobała, a innym nieco mniej, zawiodło przede wszystkim wykończenie akcji. Nawet jeśli bowiem ŁKS nie porwał swą grą, co najmniej raz miał obowiązek ulokować futbolówkę w siatce. Oby w kolejnych meczach było lepiej.


20. kolejka II ligi / ŁKS Łódź 0:0 Gryf Wejherowo 

  • Żółte kartki: Juraszek, Margol – Nadolski, Wojowski, Kołc, Wicoń.

Składy:

  • Gryf: Leleń – Nadolski, Wicki, Brzuzy, Wojowski, Goerke, Koziara, Kołc, Gabor, Gulczyński, Ciarkowski.
  • ŁKS: Kołba – Rozmus, Rozwandowicz, Juraszek, Widejko, Pyrdoł (88 Guzik), Margol, Łuczak, Wolski, Bryła, Radionow (85 Zagdański).
POWRÓT
Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

NEWSLETTER

ZAPISUJĄC SIĘ NA NEWSLETTER OŚWIADCZAM, ŻE ZAPOZNAŁEM SIĘ Z REGULAMINEM I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH

FreshMail.pl

NEWSLETTER ŁKS

Zapisz się i bądź na bieżąco

FreshMail.pl