Aktualności

Weź udział w pionierskim projekcie badawczym

1
06 / 04 / 2018

Otrzymaliśmy pismo od pani profesor Honoraty Jakubowskiej z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w którym widnieje informacja, że wkrótce rozpoczną się pionierskie badania. Ich celem jest m.in. zbadanie roli i miejsca kobiet w świecie piłkarskich kibiców.

Jedną z części projektu zatytułowanego „Wkraczanie kobiet do męskiego świata kibiców piłkarskich: przyczyny, przebieg i konsekwencje”, który otrzymał dofinansowanie Narodowego Centrum Nauki, są badania obejmujące zarejestrowanych kibiców klubów piłkarskich. Wśród nich oprócz Lecha Poznań, Lechii Gdańsk, Legii Warszawa, Miedzi Legnica i Motoru Lublin znalazł się i ŁKS.

Kierownikiem projektu jest prof. UAM dr hab. Honorata Jakubowska, która tworzy zespół badawczy wraz z dr hab. Dominikiem Antonowiczem (UMK) oraz dr Radosławem Kossakowskim (UG). Jak czytamy w piśmie: „Celem projektu jest zbadanie roli i miejsca kobiet w świecie piłkarskich kibiców klubowych oraz zmian w środowisku kibiców związanych z rosnącą liczbą kobiet na stadionach. Są to pierwsze tego typu badania w Polsce, a równocześnie badania zaplanowane na najszerszą skalę w porównaniu do tych zrealizowanych w innych krajach. […] Tym samym będzie to przełomowe, największe badanie nie tylko w Polsce, ale również na świecie pozwalające uzyskać wiedzę na temat środowiska kibiców uwzględniając jego wewnętrzne zróżnicowanie.

Zdaniem inicjatorów projekt badawczy ma nie tylko cele stricte naukowe. Może on bowiem pomóc klubom w budowaniu polityki względem różnych grup kibiców, a wśród nich także kobiet.

Brzmi ciekawie, zwłaszcza że wśród badanych znajdą się sympatycy Łódzkiego Klubu Sportowego. Od przybytku (i wiedzy) głowa nie boli, trzymamy zatem kciuki na powodzenie projektu. Z wielką przyjemnością skorzystamy z jego wyników.


POWRÓT


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]