Aktualności

W sobotę sparing z Polonią Środa Wielkopolska, czyli będzie bardzo ciekawie!

12
17 / 01 / 2018

Przygotowujący się do rundy wiosennej piłkarze wicelidera drugiej ligi w najbliższą sobotę na boisku przy ul. Minerskiej zmierzą się z Polonią Środa Wielkopolska. Na spotkanie to warto się wybrać z kilku co najmniej powodów…

Pierwszym i najważniejszym jest oczywiście nasza drużyna, która wiosną celować będzie wysoko, a w tym momencie solidnie pracuje – tak, aby i runda rewanżowa zakończyła się po myśli kibiców biało-czerwono-białych. Łodzianie przegrali pierwszy w tym roku sparing (z Elaną Toruń 0:1), niemniej w przypadku gier kontrolnych nie wynik jest najważniejszy, z czego zresztą każdy doskonale zdaje sobie sprawę.

W sobotę formę ełkaesiaków sprawdzi Polonia Środa Wielkopolska, która zajmuje obecnie ósme miejsce w drugiej grupie trzeciej ligi, tracąc do lidera z Torunia i zarazem naszego poprzedniego sparingpartnera dziesięć punktów. Klub z Środy Wielkopolskiej spektakularnych sukcesów piłkarskich nigdy co prawda nie osiągnął, ale może się poszczycić długą sięgającą początków dwudziestolecia międzywojennego historią, która robi wrażenie.

O wielu klubach mawia się, że powstały z pasji do futbolu, ale w przypadku Polonii jest tak w zasadzie dosłownie. – „8 września [1919 r. – przyp. wł.] Antoni Wróblewski wraz z kolegami wybrali się do Poznania na mecz ówczesnego mistrza wielkopolski – „Unii” Poznań i czołowej Polskiej drużyny – „Pogoni” Lwów. Widowisko to najprawdopodobniej tak zafascynowało Wróblewskiego, że po powrocie do domu postanowił w Środzie założyć drużynę piłkarską” – czytamy na polonia-sroda.pl, czyli oficjalnej stronie internetowej klubu.

Wracając jednak do teraźniejszości warto wspomnieć, że kilka dni temu Polonia rozegrała sparing z Lechem Poznań i wstydu z pewnością swoim sympatykom nie przyniosła przegrywając z czołową drużyną z ekstraklasy 3:4 (co ciekawe wszystkie trzy bramki średzcy piłkarze zdobyli w ostatnim kwadransie spotkania). Warto przy tej okazji wspomnieć, że zawodnikiem zespołu z Środy Wielkopolskiej jest Alain Ngamayama, który w przeszłości występował m.in. w Warcie Poznań i rywalizował już z ŁKS-em w meczach ligowych.

Największą gwiazdą Polonii będzie jednak, zdaje się, ktoś inny. Luis Henriquez, były piłkarz Lecha Poznań (w barwach „Kolejorza” wystąpił w starciach z Juventusem Turyn i Manchesterm City) i 89-krotny reprezentant Panamy, zasilił zespół ze Środy Wielkopolskiej. Zawodnik, który występuje na lewej strony defensywy rozegrał w polskiej elicie 139 meczów, a na początku stycznia rozpoczął treningi z nowym zespołem.

Co jednak najciekawsze 36-letni Panamczyk wierzy, że regularna gra w Polonii da mu szansę wyjazdu na… rosyjski mundial. Reprezentacja Panamy wystąpi na mistrzostwach świata po raz pierwszy w historii, w grupie zaś spotka się z Anglią, Belgią i Tunezją. Niewykluczone więc, że Ievhen Radionov i jego koledzy zmierzą się z zawodnikiem, który za kilka miesięcy rywalizować będzie z gwiazdami takiej na przykład Premier League.

ŁKS zagra z Polonią Środa Wielkopolska w najbliższą sobotę 20 stycznia na boisku przy ul. Minerskiej. Sparing rozpocznie się o godz. 12.00, oczywiście wstęp na spotkanie jest bezpłatny (niewiadomo jeszcze na które z boisk wybiegną zawodnicy).

POWRÓT


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]