Aktualności

Szczęśliwego nowego i wyjątkowego roku 2018!

9
31 / 12 / 2017


Niespełna sto dziesięć lat temu grupa przyjaciół postanowiła stworzyć coś, co zapewne przerosło ich najśmielszych marzenia. W tamtej rzeczywistości nawet nierówne boisko otoczone skleconymi naprędce deskami i znajdujący się nieopodal przystanek tramwajowy stanowiły powód do radości. Wkrótce nazwa stowarzyszenia pojawiła się na łamach prasy, a nieco wcześniej wdarła się do świadomości ówczesnych mieszkańców Łodzi. I ta Łódź, choć przecież tak inna od tej którą znamy, bardzo szybko uznała ełkaesiaków za swoich. Nie mogło być zresztą inaczej.

W przededniu nowego roku, istotnego nie tylko ze względu na kolejną okrągłą rocznicę, wbrew pozorom dzieli nas od tamtych odważnych i niebojących się marzyć ludzi niewiele. Piękna historia, w której nie brakuje wzlotów i upadków, to z jednej strony powód do dumy, ale z drugiej – ogromna odpowiedzialność. Zobowiązanie i egzamin, któremu każde pokolenie ełkaesiaków musi sprostać, które każde pokolenie powinno zdać.

Nasi wielcy poprzednicy z początku XX wieku zdali go celująco, chociaż i im przytrafiało się popełniać błędy. W sporcie, tak jak w życiu, aby pokonać kolejny odcinek drogi należy liczyć się z potknięciami. I potykać się, zapewne jeszcze nie raz, będziemy także my – współczesne pokolenie Łódzkiego Klubu Sportowego. Ważniejsze jednak od tych potknięć jest to, że jesteśmy i powinniśmy zawsze się czuć częścią całości.

Pojęcia solidarności, wspólnoty i dążenia do celu pozostaną wyświechtanymi frazesami tylko wówczas, jeśli na to pozwolimy. A wiemy, bo i najnowsza historia naszego klubu pokazuje tu dobitnie, że cała społeczność ŁKS-u doskonale i je zrozumiała, i potrafi wcielać je w życie. Co za tym idzie, jesteśmy pewni, że pokora, skromność, ale i wiara we własne możliwości, a nade wszystko ciężka praca i zaangażowanie pozwolą osiągnąć nam wszystkie cele. Tych szczytów w 2018 roku do zdobycia też będzie kilka. Możecie być pewni, że uczynimy wszystko, aby nigdy nie stanąć w połowie drogi.

Życzymy wszystkim miłośnikom sportu w Polsce spełnienia marzeń w nowym 2018 roku! Lokalnie zaś – naszym kibicom, współpracownikom, sportowcom, przyjaciołom, a także łódzkim dziennikarzom, sponsorom, partnerom, byłym zawodnikom, legendom Łódzkiego Klubu Sportowego – zdrowia i pomyślności. Mamy nadzieję, że za dwanaście miesięcy wszyscy będziemy mogli pogratulować sobie dobrze wykonanej pracy.


POWRÓT
Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

NEWSLETTER

ZAPISUJĄC SIĘ NA NEWSLETTER OŚWIADCZAM, ŻE ZAPOZNAŁEM SIĘ Z REGULAMINEM I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH

FreshMail.pl

NEWSLETTER ŁKS

Zapisz się i bądź na bieżąco

FreshMail.pl