Aktualności

Szczęśliwego nowego i wyjątkowego roku 2018!

9
31 / 12 / 2017

Niespełna sto dziesięć lat temu grupa przyjaciół postanowiła stworzyć coś, co zapewne przerosło ich najśmielszych marzenia. W tamtej rzeczywistości nawet nierówne boisko otoczone skleconymi naprędce deskami i znajdujący się nieopodal przystanek tramwajowy stanowiły powód do radości. Wkrótce nazwa stowarzyszenia pojawiła się na łamach prasy, a nieco wcześniej wdarła się do świadomości ówczesnych mieszkańców Łodzi. I ta Łódź, choć przecież tak inna od tej którą znamy, bardzo szybko uznała ełkaesiaków za swoich. Nie mogło być zresztą inaczej.

W przededniu nowego roku, istotnego nie tylko ze względu na kolejną okrągłą rocznicę, wbrew pozorom dzieli nas od tamtych odważnych i niebojących się marzyć ludzi niewiele. Piękna historia, w której nie brakuje wzlotów i upadków, to z jednej strony powód do dumy, ale z drugiej – ogromna odpowiedzialność. Zobowiązanie i egzamin, któremu każde pokolenie ełkaesiaków musi sprostać, które każde pokolenie powinno zdać.

Nasi wielcy poprzednicy z początku XX wieku zdali go celująco, chociaż i im przytrafiało się popełniać błędy. W sporcie, tak jak w życiu, aby pokonać kolejny odcinek drogi należy liczyć się z potknięciami. I potykać się, zapewne jeszcze nie raz, będziemy także my – współczesne pokolenie Łódzkiego Klubu Sportowego. Ważniejsze jednak od tych potknięć jest to, że jesteśmy i powinniśmy zawsze się czuć częścią całości.

Pojęcia solidarności, wspólnoty i dążenia do celu pozostaną wyświechtanymi frazesami tylko wówczas, jeśli na to pozwolimy. A wiemy, bo i najnowsza historia naszego klubu pokazuje tu dobitnie, że cała społeczność ŁKS-u doskonale i je zrozumiała, i potrafi wcielać je w życie. Co za tym idzie, jesteśmy pewni, że pokora, skromność, ale i wiara we własne możliwości, a nade wszystko ciężka praca i zaangażowanie pozwolą osiągnąć nam wszystkie cele. Tych szczytów w 2018 roku do zdobycia też będzie kilka. Możecie być pewni, że uczynimy wszystko, aby nigdy nie stanąć w połowie drogi.

Życzymy wszystkim miłośnikom sportu w Polsce spełnienia marzeń w nowym 2018 roku! Lokalnie zaś – naszym kibicom, współpracownikom, sportowcom, przyjaciołom, a także łódzkim dziennikarzom, sponsorom, partnerom, byłym zawodnikom, legendom Łódzkiego Klubu Sportowego – zdrowia i pomyślności. Mamy nadzieję, że za dwanaście miesięcy wszyscy będziemy mogli pogratulować sobie dobrze wykonanej pracy.


POWRÓT


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]