SP 137 wygrała pierwszy Vera Sport & ŁKS Cup

06 / 12 / 2017

W niedzielę (3 grudnia) odbyła się pierwsza edycja międzyszkolnego turnieju Vera Sport & ŁKS Cup pod Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego. W imprezie wzięło udział sto dzieci z roczników 2009/10 reprezentujących w sumie jedenaście szkół podstawowych i pięć rejonów Łodzi: Retkinię, Karolew, Złotno, Teofilów i Stare Polesie.

Poczynaniom młodych adeptów futbolu bacznie przyglądali się trenerzy (najlepsi zostaną zaproszeni do akademii Łódzkiego Klubu Sportowego), którzy poprowadzili też pokazowy trening z piłkarzami z Akademii ŁKS-u.

Turniej rozegrano systemem grupowym (cztery grupy, po trzy drużyny w każdej) z których awans do dalszej części imprezy uzyskały dwa najlepsze zespoły. Mecze trwały po 20 minut, a kadra każdej drużyny składać się mogła z maksymalnie dziesięciu zawodników (czterech zawodników z pola i bramkarz plus ławka rezerwowych).

Do finałowej ósemki zakwalifikowały się:

• SP 164
  • SP 137
  • SP 44
  • SP 6
  • SP 169
  • SP 19
  • SP 41
  • SP 48

Faza pucharowa wyłoniła dwie drużyny, które zagrały w finale. Zmierzyły się w nim SP 137 i SP 164. W decydującym starciu lepsi okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 137 im. Aleksandra Kamińskiego w Łodzi i to właśnie oni sięgnęli po trofeum w pierwszym turnieju Vera Sport & ŁKS Cup!

Nagroda dla najlepszego strzelca turnieju powędrowała do Patryka Michalskiego ze zwycięskiej szkoły nr 137, który na listę strzelców wpisał się dwunastokrotnie.

Klasyfikacja końcowa:

1. SP 137
  2. SP 164
  3. SP 169
  4. SP 41
  5. SP 44
  6. SP 19
  7. SP 6
  8. SP 48
  9. SP 36
  10. SP 26
  11. ŁSO
  12. SP 46

Wszystkim drużynom gratulujemy i serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w następnej edycji turnieju.