Aktualności

SP 137 wygrała pierwszy Vera Sport & ŁKS Cup

9
06 / 12 / 2017

W niedzielę (3 grudnia) odbyła się pierwsza edycja międzyszkolnego turnieju Vera Sport & ŁKS Cup pod Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego. W imprezie wzięło udział sto dzieci z roczników 2009/10 reprezentujących w sumie jedenaście szkół podstawowych i pięć rejonów Łodzi: Retkinię, Karolew, Złotno, Teofilów i Stare Polesie.

Poczynaniom młodych adeptów futbolu bacznie przyglądali się trenerzy (najlepsi zostaną zaproszeni do akademii Łódzkiego Klubu Sportowego), którzy poprowadzili też pokazowy trening z piłkarzami z Akademii ŁKS-u.

Turniej rozegrano systemem grupowym (cztery grupy, po trzy drużyny w każdej) z których awans do dalszej części imprezy uzyskały dwa najlepsze zespoły. Mecze trwały po 20 minut, a kadra każdej drużyny składać się mogła z maksymalnie dziesięciu zawodników (czterech zawodników z pola i bramkarz plus ławka rezerwowych).

Do finałowej ósemki zakwalifikowały się:

 • SP 164
 • SP 137
 • SP 44
 • SP 6
 • SP 169
 • SP 19
 • SP 41
 • SP 48

Faza pucharowa wyłoniła dwie drużyny, które zagrały w finale. Zmierzyły się w nim SP 137 i SP 164. W decydującym starciu lepsi okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 137 im. Aleksandra Kamińskiego w Łodzi i to właśnie oni sięgnęli po trofeum w pierwszym turnieju Vera Sport & ŁKS Cup!

Nagroda dla najlepszego strzelca turnieju powędrowała do Patryka Michalskiego ze zwycięskiej szkoły nr 137, który na listę strzelców wpisał się dwunastokrotnie.

Klasyfikacja końcowa:

 1. SP 137
 2. SP 164
 3. SP 169
 4. SP 41
 5. SP 44
 6. SP 19
 7. SP 6
 8. SP 48
 9. SP 36
 10. SP 26
 11. ŁSO
 12. SP 46

Wszystkim drużynom gratulujemy i serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w następnej edycji turnieju.

POWRÓT


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]