Aktualności

Rezerwy wywalczyły utrzymanie

-4
06 / 06 / 2018

Po trudnej rundzie wiosennej, na dwie kolejki przed końcem rezerwy ŁKS-u wywalczyły utrzymanie w klasie okręgowej.

Rozgrywki V ligi należały w tym sezonie do bardzo specyficznych. Lider zapewnił sobie awans już na kilka kolejek przed zakończeniem sezonu, a większość spadkowiczów pogodzona była ze swym losem na półmetku sezonu. Ponieważ kształt ligi w sezonie 2018/2019 nie jest znany niemal do samego końca (ze względu na spadkowiczów z IV ligi) również i my drżeliśmy do samego końca o utrzymanie.

W ostatniej kolejce druga drużyna ŁKS-u zremisowała na własnym boisku z liderem – Andrespolią Wiśniowa Góra 1:1. Bramkę dla naszej drużyny strzelił młody Dawid Rokuszewski, który występy w klasie okręgowej godzi z meczami młodzieżowej drużyny w Centralnej Lidze Juniorów.

W rundzie wiosennej za drużynę rezerw odpowiedzialny był trener Paweł Drechsler, który grę o utrzymanie w lidze łączył z procesem wprowadzania młodych zawodników do piłki seniorskiej. W rundzie wiosennej w drugim zespole ŁKS-u zagrało wielu graczy z rocznika 2001. Zdążało się, że najstarszym zawodnikiem na boisku był gracz z rocznika 1999, a średnio wieku zespołu wynosiła niespełna 18 lat.

Nasza młodzież miała okazję podpatrywać w grze zawodników schodzących do rezerw z pierwszego zespołu. Wielu z nich przyczyniło się do osiągniętego celu. Największy wkład w końcowy wynik (jak dotąd szóste miejsce) miał Filip Burkhardt. „Bury” rozegrał całą rundę wiosenną w rezerwach i był wyróżniającym się zawodnikiem. Był też najskuteczniejszym graczem rezerw, bo dla drużyny strzelił 15 bramek, co ze względu na jego pozycję na boisko jest wynikiem bardzo dobrym.

Nie można nie wspomnieć o innych zawodnikach z kadry pierwszego zespołu, którzy w rezerwach dochodzili do formy na przykład po urazach. Na boiskach przy Minerskiej w większym wymiarze czasowym zaprezentowali się w bieżącym sezonie: Lukas Bielak, Przemysław Kazimierczak, Tomasz Margol, a szlify przed ligowym debiutem przez cały rok zbierał w tej drużynie też zdolny Oskar Koprowski.

POWRÓT


Sponsorzy ligi

Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]