Rezerwy przygotowują się do rundy wiosennej

01 / 02 / 2020

fot. Lens Strong

Rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego po świąteczno-noworocznej przerwie spotkały się na pierwszym treningu 6 stycznia. Pierwszy tydzień przygotowań sztab trenerski poświęcił na badania i testy, które w Akademii wykonywane są cyklicznie po to, aby stale monitorować rozwój młodych zawodników, w tym ich wydolność, szybkość, siłę i moc.

W porównaniu do poprzedniej rundy w kadrze zespołu doszło do kilku zmian. Co prawda do zespołu nie dołączył żaden zawodnik z innego klubu, ale pojawili się w nim najzdolniejsi wychowankowie akademii. Warto dodać, że kilku zawodników, których oglądaliśmy w rundzie jesiennej na czwartoligowych boiskach, uda się wkrótce na wypożyczenie, co ma im pozwolić na zebranie niezbędnego doświadczenia.

ŁKS II zakończył piłkarską jesień na piątym miejscu w tabeli czwartej ligi (grupa łódzka) z dorobkiem 29 punktów na koncie. W pierwszej części sezonu ełkaesiacy wygrali 7 spotkań, 8 zremisowali i dwukrotnie musieli uznać wyższość rywali (wraz z liderem KS Sand Bus Kutno oraz wiceliderem Warta Sieradz mogą się pochwalić najmniejszą liczbą porażek).

W trakcie przerwy w rozgrywkach łodzianie rozegrają w sumie osiem sparingów. Pierwszy z nich podopieczni trenera Pawła Drechslera wygrali w sobotę z a-klasową LKS Różyca 2:0 po bramkach Mikołaja Lipienia i Tobiasza Olowo. Ostatni sprawdzian rezerw odbędzie się 7 marca (spotkanie z Borutą Zgierz).

Pierwszą po przerwie zimowej serię spotkań w czwartej lidze zaplanowano weekend 14-15 marca. Ełkaesiacy zmierzą się wówczas z sąsiadującym w tabeli Orkanem Buczek (4. miejsce). Rozgrywki zakończą się 17 czerwca.

Przed nami kolejna ciekawa runda. Zespół został odmłodzony, dołączyło nas kilku zawodników z roczników 2003 i 2004, którzy jeszcze jesienią trenowali w zespołach U16 i U17. To sprawi, że cały zespół dostanie nowy bodziec treningowy, a sportowa rywalizacja zostanie podtrzymana – mówił Paweł Drechsler, trener drugiej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego.

Wprowadzanie młodych zawodników do piłki seniorskiej to główny cel najstarszego zespołu Akademii, dlatego taki zabieg będziemy powielać również w kolejnych rundach. Ruch odbywa się również w drugim kierunku. Kilku zawodników wybiera się na wypożyczenia, tym samym otwieramy im bramy do piłki seniorskiej poza klubem – dodał Paweł Drechsler.

Plan sparingów:

• 01.02 / LKS Różyca / 2:0