Aktualności

Punkt uratowany w ostatnich minutach

3
26 / 08 / 2017


To, co najważniejsze w pojedynku Stali Stalowa Wola z ŁKS-em wydarzyło się w ostatnich minutach spotkania. Najpierw gola dla gospodarzy zdobył rezerwowy Sebastian Łętocha, a zaledwie trzy minuty przed końcem meczu do wyrównania doprowadził Łukasz Zagdański, który także na boisku pojawił się po przerwie.

Trenerzy łódzkiej drużyny tym razem postanowili nie zmieniać zwycięskiego składu i w Stalowej Woli, która meczem z ŁKS-em żegnała się ze swoim starym obiektem przy ulicy Hutniczej 15, do żadnych zmian względem ostatniego wygranego z Błękitnymi Stargard meczu nie doszło.

W pierwszym kwadransie sobotniego spotkania ŁKS dwukrotnie zagroził bramce gospodarzy. Bliscy szczęścia byli: w 7. minucie Ievgen Radionov, a sześć minut później Krystian Pieczara. Próbę strzału tego pierwszego z kilku metrów zablokował obrońca i Dorian Frątczak nie miał problemu ze złapaniem piłki, z kolei Pieczara wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Niestety, byłemu zawodnikowi Polonii Warszawa zabrakło w tej sytuacji szczęścia, bo futbolówka po jego uderzeniu musnęła poprzeczkę i opuściła boisko.

Miejscowi również szukali swojej szansy, bardzo aktywny był zwłaszcza Adrian Gębalski, który absorbował łódzką defensywę, na nasze szczęście jego strzały były albo niecelne, albo radził sobie z nimi Michał Kołba. W pierwszej połowie żadnej ze stron nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi. Prawda, zdarzało się, że raz jedni, a potem drudzy utrzymywali się nieco dłużej przy piłce, brakowało jednak szybszego rozegrania piłki w okolicach pola karnego, brakowało przede wszystkim precyzji.

Groźnych sytuacji pod bramką tak Frątczaka, jak i Kołby było zatem jak na lekarstwo. W ostatnich minutach tej części gry ełkaesiacy co prawda zdołali jeszcze dwukrotnie groźnie zaatakować, wiele do życzenia pozostawiało jednak wykończenie tych nieźle zapowiadających się akcji. Paweł Pyciak uderzył niecelnie z dystansu, nieskuteczna okazała się także próba Radionova

Po zmianie stron Stal cofnęła się na własną połowę i znów przewagę w posiadaniu piłki uzyskali łodzianie. Dośrodkowania, prostopadłe podania, a i nieliczne strzały w wykonaniu ełkaesiaków (jak Kamila Juraszka z 50. i Radionova z 55. minuty) nie przyniosły efektu, znów przede wszystkim dlatego, że brakowało im dokładności. Oba zespoły grały zresztą w ataku w sposób czytelny dla rywala i w tym również należałoby upatrywać źródeł problemu.

W 73. minucie, dość nieoczekiwanie, Stal przeprowadziła szybką, bardzo składną i na nasze nieszczęście skuteczną akcję. Adrian Dziubiński zagrał piłkę do wprowadzonego kilkanaście minut wcześniej Sebastiana Łętochy, ten wymanewrował łódzką defensywę i popisał się mocnym strzałem, po którym futbolówka wpadła do siatki obok bezradnego Michała Kołby (1:0).

ŁKS po stracie gola ruszył odważniej do przodu, a na boisku w miejsce Radionova pojawił się Łukasz Zagdański. Gospodarze skupili się teraz wyłącznie na defensywie broniąc całym zespołem dostępu do bramki Frątczaka. I chociaż z akcji gola łodzianie nie zdobyli (kąśliwy strzał wprowadzonego w drugiej połowie Patryka Bryły obronił bramkarz), znów „Rycerzy Wiosny” uratowali: stały fragment gry i… kolejny rezerwowy.

Trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyższej w szesnastce Stali wyskoczył Łukasz Zagdański i to po jego uderzeniu głową piłka wpadła do bramki gospodarzy (1:1). Łódzcy szkoleniowcy znów więc mieli nosa do zmian, bo dzięki premierowemu trafieniu dla ŁKS-u Zagdańskiego łodzianie wywieźli ze Stalowej Woli jeden punkt.

6. kolejka II ligi Stal Stalowa Wola 1:1 ŁKS Łódź (0:0)

  • Bramki: 1:0 Łętocha 73, 1:1 Zagdański 87.
  • Żółte kartki: Dziubiński – Radionov, Juraszek.
  • Sędziował: Kochanek

Skład:

  • Stal: Frątczak – Jarosz, Zalepa, Wasiluk (72 Stelmach), Janiszewski, Bukowiec, Stąporski (57 Korczyński), Sobotka, Trubeha, Hirskyi (46 Dziubiński), Gębalski (60 Łętocha).
  • ŁKS: Kołba – Pyciak, Rozwandowicz, Juraszek, Rozmus, Kostyrka (80 Maschera), Kocot, Gamrot, Guzik (57 Pyrdoł), Pieczara (71 Bryła), Radionov (76 Zagdański).
POWRÓT
Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

NEWSLETTER

ZAPISUJĄC SIĘ NA NEWSLETTER OŚWIADCZAM, ŻE ZAPOZNAŁEM SIĘ Z REGULAMINEM I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH

FreshMail.pl

NEWSLETTER ŁKS

Zapisz się i bądź na bieżąco

FreshMail.pl