Premiera wiosny przełożona

28 / 02 / 2018

Zaplanowany na najbliższy piątek mecz 20. kolejki drugiej ligi pomiędzy MKS-em Kluczbork a ŁKS-em nie odbędzie się w planowanym terminie.

Zdaniem przedstawicieli klubu z województwa opolskiego silne mrozy i brak podgrzewanej murawy na stadionie w Kluczborku uniemożliwia rozegranie piątkowych zawodów. Gra w tych warunkach w ich opinii zagrażałaby bowiem zdrowiu zawodników, zresztą podobne głosy docierały od kilku dni z większości drugoligowych klubów.

W ubiegłym tygodniu działacze klubu z Kluczborka wysłali w tej sprawie pismo do Polskiego Związku Piłki Nożnej, w którym wnioskowali o przeniesienie meczu na 25 kwietnia.

Biorąc pod uwagę opinię wszystkich drugoligowców oraz prognozowane mrozy na najbliższe dni, Departament Rozgrywek Krajowych PZPN postanowił odwołać całą 20. kolejkę II ligi.

Ełkaesiacy na swoją inaugurację rundy wiosennej będą więc musieli jeszcze poczekać.