Poznaliśmy wizualizację stadionu ŁKS

16 / 10 / 2019

Po kilku miesiącach od rozpoczęcia prac przy rozbudowie stadionu ŁKS poznaliśmy wizualizację przyszłego domu Łódzkiego Klubu Sportowego. Na środowej konferencji prasowej przedstawiciele miasta, firmy Mirbud S.A. oraz klubu omówili również stan zakończonych prac i plany na przyszłe miesiące.

Dotrzymujemy zobowiązań i jesteśmy już w trakcie budowy brakujących trzech trybun przy al. Unii. Wszyscy o tym wiemy, że jeszcze parę lat temu futbol w Łodzi był w zapaści. Teraz mamy nowoczesne obiekty oraz centra treningowe i dokładamy ostatni element, który dopełni nie tylko infrastrukturę piłkarską w naszym mieście, ale też ten unikatowy w skali kraju obszar, gdzie mieści się olbrzymie centrum sportowo-rekreacyjne. Ten stadion zwieńczy dzieło. Mamy już koncepcję całego obiektu. Bardzo się cieszę, że stadion kończy firma, która wybudowała pierwszą trybunę. Jest więc kontynuacja i wszystko wskazuje na to, że obiekt będzie dokończony w tym samym standardzie. Cieszę się, że będziemy mieli piękny stadion – powiedziała prezydent miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

Stan prac przy rozbudowie przedstawił Tomasz Sałata z firmy Mirbud. – W przyszłym tygodniu powinniśmy zakończyć podstawowe roboty związane z wykonaniem wykopów i przystąpimy do pierwszych prac związanych z wykonywaniem fundamentów. Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się palowanie. Z uwagi na dość słaby grunt wszystkie stopy zewnętrzne wymagają bowiem wykonania pod nimi pali. To są podstawowe prace, które będą realizowane w najbliższych dniach i tygodniach. W tym miejscu chciałbym gorąco podziękować miastu za to, że nieco zwiększyło tegoroczny budżet na wykonanie tej inwestycji. Mamy na ten cel 5 mln zł i zamierzamy całą kwotę wykorzystać – powiedział Sałata.

Przedstawiciel głównego wykonawcy poinformował również, że wraz z pracami budowlanymi prowadzone są prace projektowe. – Koncepcja jest i została zaakceptowana przez zamawiającego, co umożliwiło przystąpienie do realizacji projektu budowlanego dla całej inwestycji oraz projektów wykonawczych. Do końca lutego planujemy uzyskać pozwolenie na budowę trybuny północnej. Dwie pozostałe są wykonywane na bazie pozwolenia uzyskanego przy realizacji trybuny zachodniej – wyjaśnił Sałata.

Dla nas najważniejsze jest to, że te prace idą szybciej niż przewidywał to harmonogram. Jestem w stałym kontakcie z prezesem firmy Mirbud i pozwalam sobie stale mu przypominać, że tę inwestycję warto zakończyć wcześniej niż w te 36 miesięcy, które są w kontrakcie. Cieszę się, że poza działalnością komitetu sterującego ds. rozbudowy stadionu mamy też możliwość spotkania się raz w tygodniu na radzie budowy. Nasze prośby są przez wykonawcę uwzględniane, co dla nas jest bardzo ważne – powiedział prezes ŁKS-u Tomasz Salski. – Cieszę się, że ten stadion będzie dysponował dobrą powierzchnię komercyjną, z której będziemy jako klub korzystać – dodał szef łódzkiego klubu.

W obiekcie ma znaleźć się miejsce m.in. na muzeum klubowe i restaurację (południowa i wschodnia trybuna). Z kolei recepcja, sala konferencyjna i bankietowa, pomieszczenia socjalne dla pracowników, magazyny, w końcu także powierzchnie biurowo-handlowe zostaną umiejscowione w trybunie północnej.

Zobacz konferencję:

Charakterystyka Inwestycji:

1. Inwestycja swoim zakresem obejmować będzie:

• Budowę zadaszonych trybun od strony wschodniej i południowej (o konstrukcji i technologii wykonania analogicznej jak istniejącej trybuny zachodniej) wraz z zagospodarowaniem terenu, pełną infrastrukturą techniczną i wyposażeniem. Trybuny będą zrealizowane w o oparciu o projekt budowlany będący w posiadaniu Zamawiającego. Zamawiający ma ważne pozwolenie na budowę tych trybun.
  • Zaprojektowanie i budowę zadaszonej trybuny od strony północnej o konstrukcji i technologii wykonania analogicznej jak istniejącej trybuny zachodniej wraz z niezależnym budynkiem biurowym, zagospodarowaniem terenu, pełną infrastrukturą techniczną oraz wyposażeniem.

2. Powierzchnie użytkowe w trybunach:

• W trybunie południowej będą znajdować się powierzchnie przeznaczone pod muzeum (150-200 m2), biura (550-600 m2) oraz restauracje (400 m2),
  • Na parterze trybuny wschodniej przestrzeń przeznaczona do przyszłej adaptacji o powierzchni ok. 2,6 tys. m2,
  • W budynku biurowym trybuny północnej na 3 kondygnacjach będą znajdować się przestrzenie biurowe open space o łącznej powierzchni około 3,1 tys. m2.

Parametry stadionu:

• Powierzchnia zabudowy (stadion z boiskiem): 24,5 tys. m2