Aktualności

Pogrzeb Kazimierza Chodakowskiego

4
27 / 10 / 2017

W najbliższy poniedziałek 30 października na cmentarzu Doły odbędzie się pogrzeb Kazimierza Chodakowskiego, znakomitego hokeisty Łódzkiego Klubu Sportowego, reprezentanta Polski, olimpijczyka, a i… piłkarza ŁKS-u.

Barwy Łódzkiego Klubu Sportowego pochodzący z Karolewa Kazimierz Chodakowski reprezentował w latach 1947 – 1972 (z krótką przerwą na grę w Legii). Był jednym z najlepszych w historii ŁKS-u hokeistów, wyróżniającą się postacią ligi.

W reprezentacji Polski rozegrał 84 mecze i strzelił 14 bramek. Dwukrotnie uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich: (Oslo 1952, Cortinie d’Ampezzo 1956), trzykrotnie w mistrzostwach świata: (1955, 1957, 1958, 1959).

Red. Wojciech Filipiak, który poinformował nas o pogrzebie wspomniał przy tej okazji, że ojciec Kazimierza Chodakowskiego był wieloletnim gospodarzem stadionu ŁKS-u, a jego syn Andrzej barwy klubu reprezentował (oczywiście też na hokejowej tafli) od 1971 do 1991 roku (Andrzej Chodakowski jest zresztą zdobywcą ostatniej ligowej bramki w historii sekcji hokeja ŁKS-u).

Po zakończeniu kariery Chodakowski był trenerem, zajął się też szkoleniem młodzieży.

Warto dodać, że choć zasłynął jako znakomity hokeista ŁKS-u, zaliczył również epizod w piłkarskiej drużynie. 21 marca 1948 roku wystąpił na pozycji lewego pomocnika w przegranym 3:7 meczu z Ruchem Chorzów.

Kazimierz Chodakowski zmarł 21 października 2017 roku. Pogrzeb wybitnego ełkaesiaka odbędzie się w najbliższy poniedziałek 30 października o godz. 12:30 na cmentarzu Doły.

POWRÓT


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]