Podsumowanie weekendu w wykonaniu Akademii ŁKS [6-7 października]

09 / 10 / 2018

Sześć zwycięstw i cztery porażki zanotowały w miniony weekend zespołu Akademii ŁKS.

Dziesięciu graczy z szerokiej kadry pierwszego zespołu zagrało w zespole rezerw ŁKS, które podejmowały na własnym boisku Stal Głowno. Chociaż ełkaesiacy całe spotkanie przeważali to dzięki dobrej dyspozycji bramkarza gości zdołali strzelić rywalom tylko trzy gole. Dzięki zwycięstwu druga drużyna ŁKS w dalszym ciągu pozostaje liderem tabeli Łódzkiej Klasy Okręgowej.

Zespół U18 nie miał większych problemów z pokonaniem Sokoła Aleksandrów Łódzki. Ełkaesiacy w dalszym ciągu plasują się na drugim miejscu w tabeli, które gwarantuje im udział w Makroregionalnej Lidze Juniorów Starszych.

Niestety drugiej z rzędu porażki na własnym boisku doznali występujący w Centralnej Lidze Juniorów  gracze z drużyny U17. „Biało-czerwono-biali” jako pierwsi zdołali pokonać bramkarza zespołu gości, jednak zawodnicy Varsovii odpowiedzieli trzema trafieniami.

Siedemnaście goli strzelili rywalom ełkaesiacy z drugiej drużyny U12. Zwycięstwo zanotował również pierwszy zespół z tego samego rocznika.

• Łódzka Klasa Okręgowa / ŁKS II Łódź – Stal Głowno 3:0
Bramki: Kamil Żylski, Jakub Kostyrka (k), Bartosz Widejko
Skład: Dominik Budzyński – Kamil Rozmus (85′ Szymon Pelc), Kamil Juraszek, Oskar Koprowski (85′ Igor Pyć), Bartosz Widejko – Bartłomiej Kalinkowski (70′ Michał Karlikowski), Mateusz Gamrot (80′ Filip Panasiuk), Adam Ratajczyk, Jakub Kostyrka, Paweł Wojowski – Kamil Żylski (80′ Dariusz Gmosiński)
  • U18 / Sokół Aleksandrów Łódzki – ŁKS Łódź 2:7