Podsumowanie weekendu w wykonaniu Akademii ŁKS [27-28 września]

02 / 10 / 2018

Kolejny sportowy weekend za nami. Zobaczcie, jak radzili sobie zawodnicy naszej Akademii w minionej kolejce.

Rezerwy

Osiem meczów i osiem zwycięstw – to bilans rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego, które po ostatniej kolejce zostały samodzielnym liderem klasy okręgowej. W miniony weekend ŁKS II wygrał na wyjeździe z LKS Rosanów 2:1.

Na Stadionie Gminnym im. Leszka Jezierskiego gole dla ŁKS II strzelili Jakub Kostyrka i Kamil Rozmus. Dzięki remisowi Widzewa II z Zawiszą Rzgów podopieczni trenera Marcina Pogorzały wrócili na pierwsze miejsce w tabeli – łącznie w ośmiu spotkaniach wywalczyli dotąd komplet 24 punktów, zdobywając przy tym 37 bramek i tracąc zaledwie 6.

W najbliższej kolejce ŁKS II zagra u siebie z piątą w tabeli Stalą Głowno.

Nie mieli większych problemów z pokonaniem ostatniej drużyny w tabeli juniorzy starsi, którzy zaaplikowali zespołowi LKS-u Mierzyn aż dziewięć bramek. W dalszym ciągu nasza drużyna U18 plasuje się na drugim miejscu w tabeli ze stratą dwóch „oczek” do lidera tabeli UKS-u SMS Łódź.

To nie był dobry weekend dla występującej w Centralnej Lidze Juniorów drużyny U17, która doznała wysokiej porażki z zespołem AKS-u SMS Łódź.

Kolejne wygrane zanotowały za to nasze najmłodsze zespoły U10 i U11.

• Łódzka Klasa Okręgowa / LKS Rosanów – ŁKS II Łódź 1:2
Bramki: Jakub Kostyrka, Kamil Rozmus
Skład: Arndt – Rozmus, Dembiński, Lasota, Karlikowski – Panasiuk, Gamrot (73′ Sójka), Ratajczyk (77′ Grochowski; 90’ Zieliński), Kostyrka (50′ Romanowicz), Wojowski – Żylski (77’Gmosiński)
  • U18 / ŁKS Łódź – LKS Mierzyn 9:0