Aktualności

Piłkarze ŁKS-u wzięli udział w Przedszkoliadzie

6
15 / 02 / 2018

Czterech piłkarzy ŁKS-u wzięło dzisiaj udział w największej imprezie sportowej dla przedszkolaków – „Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018”.

Inauguracja „Przedszkoliady”, nad którą patronat objął Prezydenta RP – Andrzej Duda, miała miejsce 13 stycznia w Łodzi. Organizatorzy w ramach projektu odwiedzą aż 39 miejsc, gdzie odbywa się turniej dla okolicznych przedszkoli.

Projekt ten jest ważnym elementem w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej. Jego głównym celem jest propagowanie sportu, rywalizacji fair-play oraz zapobieganie otyłości u dzieci i zachęcenie do aktywności fizycznej, jako alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

W pabianickiej hali MOSiR, gdzie odbyła się dzisiejsza impreza pojawili się m.in. zawodnicy Pabianickiego Klubu Koszykówki PKK 99 (koszykówka męska), PTK Pabianice – Grot Tomiq Pabianice (koszykówka żeńska), Wilki Łódzkie (futbol amerykański), SPR Pabiks Pabianice (piłka ręczna) i Energia Pabianice (siatkówka). ŁKS reprezentowali: Maksymilian Rozwandowicz, Wojciech Łuczak, Patryk Bryła, Bodzio oraz Jakub Kostyrka, który przed rozpoczęciem turnieju przeprowadził dla wszystkich przedszkolaków krótką rozgrzewkę.

W czasie turnieju zawodnicy ŁKS-u wraz z klubową maskotką, odpowiedzialni byli za strefę piłkarską, gdzie sprawdzali umiejętności przedszkolaków, a także rozgrywali z nimi krótkie mecze.

Pierwsza tura rozgrywek miała miejsce o godzinie 9.00, następnie organizatorzy wraz z zaproszonymi zespołami wręczyli specjalne upominki wszystkim uczestnikom. Do rąk przedszkolaków trafiły medale, paczki z prezentami oraz puchary.

Cykl imprez „Przedszkoliada Tour 2018” potrwa do 28 marca. Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie przedszkoliada.pl.

fot. Przedszkoliada.pl (Facebook)

POWRÓT


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]