Aktualności

Ostatni sprawdzian przed inauguracją ligi

6
12 / 07 / 2018

Jutro o godzinie 11:00 na stadionie przy al. Unii Lubelskiej 2 w ostatnim meczu sparingowym przed inauguracją sezonu 2018/2019 podopieczni trenera Kazimierza Moskala zmierzą się z drugoligowym GKS-em Bełchatów.

Zespół „Brunatnych” jest dobrze znany naszym kibicom. W minionym sezonie mierzyliśmy się z nim na boiskach drugiej ligi i były to spotkania bardzo wyrównane. W tegorocznym pojedynku rozegranym w Bełchatowie ełkaesiacy prowadzili do przerwy 2:0, jednak po zmianie stron miejscowym udało się odmienić losy meczu i zgarnąć jeden punkt.

Przygotowujący się do drugoligowych rozgrywek podopieczni trenera Artura Derbina rozegrali do tej pory cztery mecze kontrolne. Raz wygrali (z Piastem Gliwice 2:0), raz przegrali (z GKS-em Katowice 2:1) i dwukrotnie remisowali (z Odrą Opole 0:0 i z Lechią Tomaszów 1:1). Do kadry GKS-u w letniej przerwie dołączyli m.in. Mateusz Szymorek z Olimpii Zambrów czy Mikołaj Grzelak z Legionovii Legionowo. Z Bełchatowem pożegnali się za to najskuteczniejszy w jego  szeregach strzelec Piotr Giel, który przeniósł się do Tyskiego GKS-u czy Dawid Flaszka wypożyczony do Sandecji Nowy Sącz.

Ełkaesiacy po dwóch sparingowych zwycięstwach po 3:1 z Wisłą Płock oraz GKS-em Tychy w miniony weekend musieli przełknąć gorycz porażki uznając wyższość drugoligowej Elany Toruń. Jak tłumaczył jednak po spotkaniu trener Kazimierz Moskal jego zawodnicy mogli odczuć w tym pojedynku trudy ciężkich treningów, które w tygodniu zaaplikował im szkoleniowiec. W piątkowym meczu kontrolnym ełkaesiacy powinni wystąpić za to w najmocniejszym składzie. Do zajęć powrócili już narzekający ostatnio na urazy Bartłomiej Kalinkowski, Kamil Rozmus i Patryk Bryła.

Spotkania niestety nie będą mogli obejrzeć kibice, ponieważ zdecydowano się na jego zamknięcie dla publiczności. Wynik na żywo będzie można za to śledzić za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych.

Po rozegraniu meczu kontrolnego, w sobotni poranek ełkaesiacy wyjadą na tygodniowy obóz do Grodziska Wielkopolskiego skąd skierują się prosto na inauguracyjny pojedynek ligowy z Chrobrym Głogów.

POWRÓT


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]