Aktualności

O rywalu słów kilka: Warta Poznań

21
15 / 03 / 2019

W sobotę „Rycerze Wiosny” po raz drugi w rundzie wiosennej wybiegną na obiekt przy al. Unii Lubelskiej 2. Rywalem podopiecznych trenera Kazimierza Moskala będzie zespół Warty Poznań. Zapraszamy do przeczytania sylwetki najbliższego przeciwnika.

Barwy i nazwa

Warta Poznań powstała w 1912 roku i jest obecnie najstarszą istniejącą poznańską organizacją piłkarską. W latach 1950 i 1951 klub nosił nazwę kolejno Związkowiec Poznań oraz Stal Poznań. Barwy drużyny są zielono-białe.

Sukcesy

Największym sukcesem Warty Poznań jest dwukrotne mistrzostwo Polski w latach 1929 i 1947. „Warciarze” to również pięciokrotni wicemistrzowie kraju. W klasyfikacji wszech czasów Ekstraklasy zespół zajmuje 27. miejsce.

Obiekt

Warta rozgrywa swoje mecze domowe na stadionie przy ulicy Droga Dębińska 12 w Poznaniu. Posiada on 4000 miejsc i nie ma zainstalowanego oświetlenia. Dopiero w połowie rundy jesiennej został on dostosowany do wymogów licencyjnych Fortuna 1 Ligi. Wcześniej „zielono-biali” korzystali z konieczności z obiektu Groclinu w Grodzisku Wielkopolskim.

Warta w rozgrywkach ligowych

Warta Poznań zajmuje obecnie 13. miejsce w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. Drużyna zgromadziła na swoim koncie 27 punktów. Odniosła 7 zwycięstw, 6 remisów i 10 porażek. Bilans bramkowy to 23 gole strzelone i 30 straconych.

Znani zawodnicy

Do najbardziej znanych piłkarzy Warty należy między innymi pomocnik Artur Marciniak, który ma na swoim koncie 30 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Również były zawodnik Lecha Poznań, Niklas Zulciak nie powinien być anonimową postacią dla kibiców.

Związki z ŁKS

Graczem Warty Poznań jest Jakub Kiełb, który w rundzie wiosennej sezonu 2012/2013 wystąpił dwa razy w koszulce z przeplatanką na piersi.

Zarząd i trener

Szkoleniowcem „Warciarzy” jest od listopada 2016 roku Petr Němec. Czech pracujący w naszym kraju z przerwami już od 18 lat wcześniej trenował m.in. Odrę Opole czy Arkę Gdynia. Prezesem klubu od września poprzedniego roku jest Michał Wieczorek.

Poznań

Poznań to miasto położone w środkowej Wielkopolsce nad rzeką Wartą. Stolica województwa i regionu. Miejsce, w którym zaczęła się historia naszego państwa, gdzie powstała pierwsza katolicka świątynia na ziemiach polskich, a Mieszko I przyjął chrzest. Poznań posiada 538 633 mieszkańców (dane na grudzień 2017 roku).

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]