Aktualności

Nowy projekt PZP: „Łączy Nas Sport – Piłka Nożna Bez Granic” z udziałem ŁKS-u

6
08 / 11 / 2017


Polski Związek Piłkarzy przeciwko agresji i nietolerancji: piłkarze ŁKS-u i Widzewa spotykają się z wychowankami łódzkich domów dziecka.

Polski Związek Piłkarzy (PZP) zainicjował w Łodzi nowy projekt: „Łączy Nas Sport – Piłka Nożna Bez Granic”. Nadrzędnym celem pilotażowego przedsięwzięcia jest edukacja podopiecznych łódzkich domów dziecka w zakresie walki z uprzedzeniami, agresją, nietolerancją oraz rasizmem. W projekcie aktywnie uczestniczą piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego oraz RTS Widzew Łódź, którzy podczas wizyt w domach dziecka, przekazują podopiecznym pozytywne wartości płynące z futbolu.

Inauguracja projektu miała miejsce podczas meczu reprezentacji młodzieżowych Polski i Finlandii, który odbył się 6 października w Łodzi. Dzięki uprzejmości PZPN, mecz na żywo obejrzało 150 dzieci z domów dziecka. Wkrótce potem piłkarze zaczęli odwiedzać dzieci w poszczególnych placówkach.

Spotkania już się rozpoczęły, a do końca listopada odbędzie się ich kilkanaście. W każdym z nich czynny udział biorą zawodnicy obu drużyn oraz przedstawiciele Polskiego Związku Piłkarzy. Niezwykle istotna jest także obecność byłego piłkarza ŁKS-u i Widzewa, a dziś wiceprezesa Polskiego Związku Piłkarzy, Andrzeja Grębosza. Spaja on symbolicznie oba środowiska i z własnej perspektywy przedstawia najmłodszym najcenniejsze wartości, takie jak szacunek, konsekwencja i samodoskonalenie. Wszyscy goście podkreślają, że zarówno w sporcie, jak i „życiu codziennym” nie ma miejsca na agresję, rasizm, ani jakiekolwiek podziały. Piłkarze przekazują także dzieciom jak ważna w ich życiu jest codzienna praca i edukacja.

Poza częścią dydaktyczną, spotkania obfitują w dużo atrakcji. Podopieczni domów dziecka mogą swobodnie porozmawiać i spędzić trochę czasu ze swoimi idolami, a piłkarze odwdzięczają się za miłe przyjęcie autografami i upominkami dla dzieci.

Początek projektu, a zwłaszcza aktywność i uśmiechy dzieci i młodzieży zwiastują, że całość zmierza w dobrym kierunku, natomiast współpraca zawodników ŁKS-u i Widzewa pokazuje, że boiskowi rywale mogą z powodzeniem jednoczyć się w szczytnym, wspólnym celu.

W planach, oprócz kontynuacji cyklu spotkań, jest także impreza mikołajkowa dla dzieci wraz z towarzyszącymi jej atrakcjami oraz wspólne oglądanie dwóch spotkań inaugurujących piłkarską wiosnę w Łodzi w 2. i w 3. Lidze. W planach jest także stworzenie kilku miejsc dla dzieci biorących udział w projekcie w piłkarskich akademiach łódzkich klubów.

Partnerami projektu Polskiego Związku Piłkarzy „Łączy Nas Sport – Piłka Nożna Bez Granic” są: Łódzki Klub Sportowy, RTS Widzew Łódź, PZPN, IPA Polska, Aquapark Fala, Kino BODO i Jupi Park. Ponadto, projekt otrzymał patronat honorowy Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej i Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia.

W kolejnych latach PZP planuje poszerzyć projekt o kolejne polskie miasta, w których wyraźnie widać waśnie pomiędzy kibicami rywalizujących zespołów piłkarskich.

POWRÓT
Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

NEWSLETTER

ZAPISUJĄC SIĘ NA NEWSLETTER OŚWIADCZAM, ŻE ZAPOZNAŁEM SIĘ Z REGULAMINEM I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH

FreshMail.pl

NEWSLETTER ŁKS

Zapisz się i bądź na bieżąco

FreshMail.pl