Nowa książka o legendzie ŁKS-u już w sprzedaży

17 / 10 / 2017

„Władysław Król. Hokeista i olimpijczyk”, czyli najnowsza książka Jacka Bogusiaka przybliżająca sylwetkę największego z wielkich Łódzkiego Klubu Sportowego to pozycja obowiązkowa dla każdego kibica ŁKS-u i miłośnika historii sportu.

Po wydanym kilka miesięcy temu pierwszym tomie opowiadającym o piłkarskiej karierze wybitnego futbolisty, a potem trenera ŁKS-u, Jacek Bogusiak przybliża mniej znane współczesnemu kibicowi obliczę Króla łódzkiego sportu – hokeisty, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Garmisch-Partenkirchen i Mistrzostw Świata w Pradze w 1938 roku.

Opowieść koncentruje się oczywiście wokół życia i kariery Władysława Króla – hokeisty, ale przy okazji staje się też pretekstem do przedstawienia historii sekcji hokeja na lodzie Łódzkiego Klubu Sportowego. Autor znał osobiście bohatera swojej książki i przez lata zgromadził imponujących rozmiarów materiał faktograficzny.

Mocną stroną publikacji są też unikalne zdjęcia (warto zwrócić uwagę na fotografie przedstawiające obiekty ŁKS-u – od stadionu po korty tenisowe, pływalnię i lodowisko), a i nie zabraknie w niej ciekawostek, statystyk, nieznanych faktów z życia wybitnego sportowca, opowieści o kibicach i przyjaciołach klubu.

Książkę Jacka Bogusiaka „Władysław Król. Hokeista i olimpijczyk” w cenie (od 30 do 34 zł) można nabyć w księgarni „Odkrywcy” przy ul. Narutowicza 46 oraz księgarni „Nike” przy ul. Struga 3.

Życzymy zajmującej lektury!