Aktualności

Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na wystawę o sporcie

3
03 / 08 / 2017

Do końca września w Muzeum Miasta Łodzi można oglądać wystawę „Ocalić od zapomnienia. Najcenniejsze zbiory Oddziału Sportu i Turystyki Muzeum Miasta Łodzi”. Nie zabraknie na niej oczywiście wielu ełkaesiackich akcentów.

Organizatorzy wystawy przedstawiają cenne sportowe pamiątki, najważniejsze wydarzenia i postacie związane z historią sportu i turystyki w Łodzi, od jego narodzin w wieku XIX, poprzez rozwój w okresie międzywojennym, a na sukcesach po II Wojnie Światowej kończąc.

Jak czytamy w oficjalnym opisie wystawy: „Opowieść o łódzkim sporcie została stworzona w oparciu o eksponaty o wyjątkowej wartości: odznaki, puchary, medale, a także unikatowe dokumenty przybliżające historię sportu i turystyki w naszym mieście, przekazane w latach 80. XX w. do Muzeum Miasta Łodzi przez wybitnych sportowców i działaczy.”

Z pewnością w Muzeum Miasta Łodzi nie będą się nudzić kibice Łódzkiego Klubu Sportowego. Wystawa przybliży bowiem sylwetki znanych ełkaesiaków – między innymi Marii Kwaśniewskiej-Maleszewskiej – brązowej medalistki olimpijskiej z Berlina w 1936 roku w rzucie oszczepem, Jadwigi Wajsównej – dwukrotnej medalistki olimpijskiej z rzucie dyskiem z okresu międzywojennego, która po wojnie reprezentowała barwy ŁKS-u, Władysława Króla – legendarnego piłkarza, hokeisty a potem trenera naszego klubu; Jana Tomaszewskiego – srebrnego medalisty mundialu w 1974 roku; czy chociażby wychowanka ŁKS-u, Artura Partyki – dwukrotnego medalisty olimpijskiego w skoku wzwyż.

Warto również wspomnieć, że wystawie przy ulicy Ogrodowej 15 towarzyszyć będą spotkania ze sportowcami, spacery miejskie, zajęcia sportowe, ponadto nadarzy się również okazja na to, aby zwiedzić znane łódzkie areny sportowe.

POWRÓT


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]