Aktualności

Młodzieżowcy zaskoczyli! Legionovia 0:2 ŁKS

13
12 / 11 / 2017


Piłkarze ŁKS-u zakończyli rundę jesienną (choć w tym roku czekają ich jeszcze dwa mecze) bardzo cennym zwycięstwem z Legionovią. Ełkaesiacy zaskoczyli i pierwszą w tym sezonie wygraną różnicą dwóch bramek, i tym że gole te zdobyli dwaj młodzieżowcy.

Już chwilę po pierwszym gwizdku przed szansą na otworzenie wyniku stanął Ievgen Radionov. Snajper ŁKS-u huknął z woleja co prawda niecelnie, niemniej wydawało się że to łodzianie właśnie będą nadawać ton grze. Tak jednak nie było – żadna ze stron nie uzyskała wyraźnej przewagi, a miejscowi nie zamierzali godzić się z rolą skazanego na porażkę słabeusza.

W 13. minucie rozpaczliwej interwencji Bartosza Widejki z jednej strony i świetnej interwencji Michała Kołby z drugiej, zawdzięczali ełkesiacy to, że Żebrowski nie cieszył się ze swojej kolejnej w lidze bramki. Kilka minut później najlepszy napastnik Legionovii musiał z powodu jakiegoś urazu opuścić boisko i nie da się ukryć, że miało to wpływ na grę zespołu z Legionowa.

Podopieczni trenera Jacka Janowskiego zdołali powtrzymać kilka groźnych akcji gospodarzy, sami zaś pierwszy cios wyprowadzili po upływie drugiego kwadransa. – Najpierw Widejko popisał się świetnym przerzutem na  prawą stronę, a potem na zaskakujące uderzenie z ostrego kąta zdecydował się Damian Guzik. Złe ustawienie bramkarza, świetna decyzja i wykonanie, a także łut szczęścia spowodowały, że futbolówka ugrzęzła w siatce bramki miejscowych.

Strata bramki podcięła skrzydła piłkarzom Legionovii, co starał się wykorzystać ŁKS jeszcze w pierwszej połowie. Opłaciło się „Rycerzom Wiosny” zaatakować oszołomionego rywala – w 45. minucie na pole karne dośrodkował Łukasz Zagdański, Radionov skierował piłkę głową w kierunku Piotra Pyrdoła, a młody pomocnik popisał się precyzyjnym uderzeniem z jedenastu metrów dzięki czemu znów cieszyliśmy się z gola ŁKS-u.

Po zmianie stron gospodarze ambitnie dążyli do zmiany wyniku, łodzianie są jednak na tyle już zgranym zespołem, że zarówno z pressingiem, jak i próbami ataków podopiecznych słoweńskiego trenera, poradzili sobie summa summarum dobrze. Oczywiście przytrafiały się łodzianom błędy (w 65. minucie po nieudanym wyprowadzeniu piłki w wykonaniu gości i dalekim strzale Kutarby z czterdziestu metrów futbolówka trafiła w słupek), niemniej mieli ten mecz ełkaesiacy pod kontrolą do samego końca.


17. kolejka II ligi / Legionovia Legionowo – ŁKS Łódź 0:2 (0:2)

  • Bramki: 0:1 Guzik 30, 0:2 Pyrdoł 45.
  • Żółte kartki: Zaklika , Wojcinowicz, Kutarba – Radionov, Zagdański, Rozmus.

Składy:

  • Legionovia: Pusek – Goliński, Wojcinowicz, Trzmiel, Kutarba, Klak (59 Martynek), Kowalczyk, Zaklika (83 Wilanowski), Rybkiewicz, Kwiatkowski (74 Lukava), Żebrowski (18 Kalinowski).
  • ŁKS: Kołba – Rozmus, Rozwandowicz, Juraszek, Widejko, Guzik, Kocot, Bryła, Pyrdoł (90 Maschera), Zagdański (78 Burkhardt), Radionov (66 Margol).

POWRÓT
Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

NEWSLETTER

ZAPISUJĄC SIĘ NA NEWSLETTER OŚWIADCZAM, ŻE ZAPOZNAŁEM SIĘ Z REGULAMINEM I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH

FreshMail.pl

NEWSLETTER ŁKS

Zapisz się i bądź na bieżąco

FreshMail.pl