Aktualności

Młodzieżowcy zaskoczyli! Legionovia 0:2 ŁKS

14
12 / 11 / 2017

Piłkarze ŁKS-u zakończyli rundę jesienną (choć w tym roku czekają ich jeszcze dwa mecze) bardzo cennym zwycięstwem z Legionovią. Ełkaesiacy zaskoczyli i pierwszą w tym sezonie wygraną różnicą dwóch bramek, i tym że gole te zdobyli dwaj młodzieżowcy.

Już chwilę po pierwszym gwizdku przed szansą na otworzenie wyniku stanął Ievgen Radionov. Snajper ŁKS-u huknął z woleja co prawda niecelnie, niemniej wydawało się że to łodzianie właśnie będą nadawać ton grze. Tak jednak nie było – żadna ze stron nie uzyskała wyraźnej przewagi, a miejscowi nie zamierzali godzić się z rolą skazanego na porażkę słabeusza.

W 13. minucie rozpaczliwej interwencji Bartosza Widejki z jednej strony i świetnej interwencji Michała Kołby z drugiej, zawdzięczali ełkesiacy to, że Żebrowski nie cieszył się ze swojej kolejnej w lidze bramki. Kilka minut później najlepszy napastnik Legionovii musiał z powodu jakiegoś urazu opuścić boisko i nie da się ukryć, że miało to wpływ na grę zespołu z Legionowa.

Podopieczni trenera Jacka Janowskiego zdołali powtrzymać kilka groźnych akcji gospodarzy, sami zaś pierwszy cios wyprowadzili po upływie drugiego kwadransa. – Najpierw Widejko popisał się świetnym przerzutem na  prawą stronę, a potem na zaskakujące uderzenie z ostrego kąta zdecydował się Damian Guzik. Złe ustawienie bramkarza, świetna decyzja i wykonanie, a także łut szczęścia spowodowały, że futbolówka ugrzęzła w siatce bramki miejscowych.

Strata bramki podcięła skrzydła piłkarzom Legionovii, co starał się wykorzystać ŁKS jeszcze w pierwszej połowie. Opłaciło się „Rycerzom Wiosny” zaatakować oszołomionego rywala – w 45. minucie na pole karne dośrodkował Łukasz Zagdański, Radionov skierował piłkę głową w kierunku Piotra Pyrdoła, a młody pomocnik popisał się precyzyjnym uderzeniem z jedenastu metrów dzięki czemu znów cieszyliśmy się z gola ŁKS-u.

Po zmianie stron gospodarze ambitnie dążyli do zmiany wyniku, łodzianie są jednak na tyle już zgranym zespołem, że zarówno z pressingiem, jak i próbami ataków podopiecznych słoweńskiego trenera, poradzili sobie summa summarum dobrze. Oczywiście przytrafiały się łodzianom błędy (w 65. minucie po nieudanym wyprowadzeniu piłki w wykonaniu gości i dalekim strzale Kutarby z czterdziestu metrów futbolówka trafiła w słupek), niemniej mieli ten mecz ełkaesiacy pod kontrolą do samego końca.


17. kolejka II ligi / Legionovia Legionowo – ŁKS Łódź 0:2 (0:2)

  • Bramki: 0:1 Guzik 30, 0:2 Pyrdoł 45.
  • Żółte kartki: Zaklika , Wojcinowicz, Kutarba – Radionov, Zagdański, Rozmus.

Składy:

  • Legionovia: Pusek – Goliński, Wojcinowicz, Trzmiel, Kutarba, Klak (59 Martynek), Kowalczyk, Zaklika (83 Wilanowski), Rybkiewicz, Kwiatkowski (74 Lukava), Żebrowski (18 Kalinowski).
  • ŁKS: Kołba – Rozmus, Rozwandowicz, Juraszek, Widejko, Guzik, Kocot, Bryła, Pyrdoł (90 Maschera), Zagdański (78 Burkhardt), Radionov (66 Margol).

POWRÓT


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner strategiczny

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]